Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

I liga M: Podział punktów w Kluczborku

fot. Krispol I Liga Natalia Grabarczyk

Wiele zwrotów akcji było w spotkaniu Mickiewicza Kluczbork z APP Krispolem Września. Gospodarze prowadzili już 2:1, ale dopiero w tie-breaku zdołali postawić kropkę nad „i”. Mimo wygranej nie wyprzedzili ekipy z wielkopolski w tabeli. Kibice przed meczem zastanawiali się, jaki wynik może wpaść w tym spotkaniu, podobnie jak bukmacherzy – EFORTUNA VERSUS FORBET oraz dziennikarze, gdyż zapowiadało się ono naprawdę ciekawie. 

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy po udanej kontrze Łukasza Owczarza wysforowali się na trzypunktowe prowadzenie. Wrześnian do walki próbował poderwać Filip Frankowski, który popisał się asem serwisowym, ale błędy w ataku jego kolegów oraz dobra postawa Mickiewicza w bloku powodowała, że kontrolował on boiskowe wydarzenia. Przy zagrywce Mateusza Zawalskiego przyjezdni próbowali odrabiać straty, ale wciąż byli w defensywie. As serwisowy Łukasza Kalinowskiego zmniejszył dystans między oboma zespołami do dwóch oczek. W końcówce kluczborczanie prowadzili 24:21, ale goście za sprawą Marcina Krawieckiego i Kalinowskiego doprowadzili do walki na przewagi. W niej jednak dwa błędy Krispolu przechyliły szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy (27:25).W drugiego seta lepiej weszli wrześnianie, którzy dzięki skutecznej grze Mateusza Lindy zaczęli budować sobie przewagę. Po zbiciu Kalinowskiego odskoczyli już od rywali na cztery oczka. Kluczborczan do walki próbował poderwać Dawid Bułkowski, ale w natarciu był APP Krispol. Zaczęła uwidaczniać się jego przewaga na skrzydłach, a po autowym zbiciu Artura Pasińskiego obie drużyny dzieliło już siedem punktów. Sygnał do ataku Mickiewiczowi próbował dać jeszcze Owczarz, ale goście byli coraz bliżej sukcesu w drugiej partii. W jej końcówce seria skutecznych zagrywek Jakuba Lewandowskiego zniwelowała część strat po stronie gospodarzy, ale na skuteczną pogoń było już za późno. Ekipa z Wielkopolski triumfowała 25:21.
W trzeciego seta lepiej weszli gospodarze, którzy po błędzie w ataku rywali odskoczyli od nich na dwa oczka. Jednak punktowa zagrywka Frankowskiego pozwoliła szybko APP Krispolowi wrócić do gry. Przy zagrywce Pasińskiego Mickiewicz zaczął budować sobie przewagę. Po drugiej stronie siatki udanymi zagraniami odpowiadał Linda, ale w korzystniejszej sytuacji byli gospodarze. Mogli oni liczyć na błędy rywali w polu serwisowym, a dobre zagrania Łukasza Szablewskiego i Lewandowskiego pozwalały im trzymać rywali na dystans kilku oczek (19:16).W końcówce wynik po stronie przyjezdnych próbował ratować duet Frankowski/Krawiecki, ale błędy na zagrywce pogrążyły wrześnian, którzy przegrali 21:25.

Czwarta partia zaczęła się od walki cios za cios. Dopiero kłopoty w przyjęciu kluczborczan, dobra gra wrześnian w bloku oraz udana kontra Frankowskiego spowodowały, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować podopieczni Mariana Kardasa. Gospodarzy do walki próbował poderwać Dawid Bułkowski, ale trochę brakowało mu wsparcia wśród kolegów. Wciąż Mickiewicz musiał gonić wynik, a po drugiej stronie siatki uaktywnił się na środku Wojciech Kaźmierczak. Po błędach rywali kluczborczanie zbliżyli się na dwa oczka, ale czapa na Konradzie Musze przybliżała przyjezdnych do tie-breaka. W tym momencie gospodarze zupełnie stanęli. Świetnie serwował za to Krawiecki, a na środku królował Kaźmierczak. W końcówce przyjezdni wykorzystali błędy w ataku rywali, a Kaźmierczak zakończył nierówną walkę w tej części spotkania (25:15).

Decydującą odsłonę lepiej zaczęła ekipa z Wielkopolski, która po zbiciu Lindy odskoczyła od przeciwników na trzy oczka. Z przewagi nie cieszyła się długo, bo dwie czapy Lewandowskiego spowodowały, że Mickiewicz wrócił do gry. Po punktowej zagrywce środkowego miał minimalną przewagę przy zmianie stron. Po niej wynik oscylował wokół remisu. Zanosiło się nawet na grę na przewagi, ale dwa bloki, w których wiodącą rolę miał Lewandowski, przechyliły szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy (15:12).

MVP: Jakub Lewandowski

Mickiewicz Kluczbork – APP Krispol Września 3:2
(27:25, 21:25, 25:21, 15:25, 15:12)

Składy zespołów: 
Mickiewicz: Lewandowski (13), Bułkowski (14), Łoszakow (4), Szablewski (4),  Pasiński (16), Owczarz (11), Wasilewski (libero) oraz Jaskuła (libero), Woroniecki, Parcej (1), Mucha, Kowalonek (1) i Pawlak
Krispol: Frankowski (22), Kalinowski (20), Zawalski (3), Narowski (1), Tomczak, Linda (19), Dzierżyński (libero) oraz Krawiecki (3), Jóźwik, Kaźmierczak (10), Brzóstowicz, Biesek i Pańka (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Krispol I ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved