Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Kielcach

I liga M: Podział punktów w Kielcach

fot. Ślepsk Suwałki

Siatkarze Ślepska Suwałki odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w Kielcach. Prowadzili już z miejscową Buskowianką 2:0, ale dopiero w tie-breaku zdołali postawić kropkę nad i. Niewiele brakowało, aby ambitnie grający gospodarze odwrócili losy spotkania na swoją korzyść, bo tie-breaka przegrali dopiero po walce na przewagi.

Spotkanie w Kielcach rozpoczęło się z prawie godzinnym opóźnieniem przez kłopoty z prądem. Kiedy już wszystko wróciło do normy, do boju ruszyły oba zespoły. Początek meczu należał do Ślepska, który po zbiciach Wojciecha Sieka i Patryka Szwaradzkiego odskoczył od rywali na trzy oczka, ale przez swoje proste błędy podał mu pomocną dłoń. Buskowianka po kiwce Piotra Adamskiego doprowadziła do remisu. W pewnym momencie gospodarze objęli nawet dwupunktowe prowadzenie, ale popełniali dużo prostych błędów, a blok suwalskiej ekipy sprawił, że znowu to ona zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Kamil Skrzypkowski, a pomyłka w ataku kielczan praktycznie przesądziła o losach premierowej odsłony. Padła ona łupem gości 25:20.Drugą odsłonę od mocnego uderzenia zaczęli gospodarze, którzy po zbiciach Jakuba Szymańskiego i Kamila Kosiby wypracowali sobie cztery oczka przewagi. Wprawdzie duet Jakub Rohnka/Patryk Szwaradzki pozwolił Ślepskowi wrócić do gry, ale proste błędy gości w połączeniu z asem serwisowym Szymańskiego sprawiły, że kielczanie znowu zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (11:8). W pewnym momencie mieli już pięć oczek przewagi, ale po kontrze Łukasza Rudzewicza przyjezdni niemal odrobili straty, a po asie serwisowym Rohnki doprowadzili do remisu. Po kontrze Michała Godlewskiego Buskowianka próbowała jeszcze narzucić swój rytm gry rywalom, ale w końcówce ci zachowali więcej zimnej krwi, a ataki Rohnki i Szwaradzkiego przechyliły szalę zwycięstwa na stronę suwałczan (25:23).

Trzeci set rozpoczął się od błędów po stronie podopiecznych Mateusza Grabdy, co dało niewielką przewagę przyjezdnym. Jednak przy zagrywce Mateusza Rećko gospodarze wrócili do gry, a czapa na Rudzewiczu dała im nawet dwa oczka przewagi. W kolejnych minutach trwało siatkarskie przeciąganie liny, ale po zbiciu Szwaradzkiego na świetlnej tablicy pojawił się remis. Walka cios za cios trwała dość długo, ale po punktowej zagrywce atakującego Ślepska wydawało się, że będzie on kroczył do sukcesu w tej części spotkania. Jednak tym razem kielczanie oddali rywalom pięknym za nadobne na zagrywce, a w końcówce nie mylili się w ataku, co zaowocowało ich wygraną 25:23 i pozwoliło im przedłużyć spotkanie.

W pierwszej fazie czwartej odsłony Buskowianka punktowała w bloku, a Ślepsk w zagrywce, ale wynik oscylował wokół remisu. Dopiero Szymański próbował dać sygnał do ataku gospodarzom, ale as serwisowy Rudzewicza spowodował, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach na minimalne prowadzenie wychodzili kielczanie, a goście ukarani zostali nawet czerwoną kartką i stratą punktu, ale świętokrzyska ekipa nie potrafiła tego do końca wykorzystać. Po jej błędzie w ataku ponownie doszło do stanu równowagi. W końcówce suwałczanom zabrakło zimnej krwi w ataku, a udane kontry Kosiby i Rećko spowodowały, że czwarta partia padła łupem Buskowianki (25:22).

Tie-break rozpoczął się od walki cios za cios, choć oba zespoły udane zagrania przeplatały błędami w polu serwisowym. Dopiero tuż przed zmianą stron autowy atak Szymańskiego i blok suwałczan pozwolił im odskoczyć od rywali na dwa oczka. Jednak ci szybko odrobili straty, a później prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Dzięki szczelnemu blokowi kielczanie jako pierwsi mieli piłkę meczową, ale Skrzypkowski doprowadził do gry na przewagi. W niej lepiej zaprezentowali się przyjezdni, którzy triumfowali 17:15.

Buskowianka Kielce – Ślepsk Suwałki 2:3
(20:25, 23:25, 25:23, 25:22, 15:17)

Zobacz również
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved