Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Bielsku-Białej, dwa pojechały do Wrześni

I liga M: Podział punktów w Bielsku-Białej, dwa pojechały do Wrześni

Emocjonujące widowisko zobaczyli kibice w hali w Bielsku-Białej. BBTS prowadził już z Krispolem Września 2:1, ale podopieczni Mariana Kardasa doprowadzili do tie-breaka, a w nim zachowali więcej zimnej krwi w końcówce. Była to piąta wygrana Krispolu w sezonie, zespół ten jest wiceliderem tabeli za niepokonaną Lechią.

Pierwsze punkty w meczu padły łupem BBTS-u, a konkretnie Bartosza Firszta. Konto punktowe Krispolu otworzył Filip Frankowski (1:2), a kilka chwil później Mateusz Zawalski asem serwisowym wyrównał na 3:3. Udane zbicia Wierzbickiego dały Krispolowi dwa oczka zapasu i o czas poprosił opiekun BBTS-u Paweł Gradowski. Seria serwisowa Zawalskiego jednak trwała dalej, na bloku dzielił i rządził Tomasz Narowski (7:3). Błędy własne oraz blok rywali spowodowały, że różnica stopniała do jednego oczka. Sprawy w swoje ręce wziął Frankowski, po którego zbiciach, a także udanych blokach było 14:9. Kiedy rywale zbliżyli się na jeden punkt, o drugą przerwę poprosił trener Krispolu, Marian Kardas. Nic to jednak nie dało, po błędzie w ataku Wierzbickiego było 14:14. Wyrównana walka trwała w najlepsze do końca seta. Po atakach Adamczyka i Krikuna lepsi okazali się gospodarze.

Dobra gra blokiem pozwoliła bielszczanom prowadzić 2:0. Po bloku Zawalskiego na Adamczyku na tablicy był remis 4:4. BBTS raz jeszcze odskoczył na dwa oczka, ale po asie serwisowym Jóźwika to Krispol przeważał 9:8. Wynik oscylował wokół remisu dłuższy czas, dopiero po błędzie rywali przyjezdni odskoczyli na 16:14, ale szybko zagrywką wyrównał Firszt. Po akcjach Adama Lorenca i Mateusza Zawalskiego Krispol odskoczył jednak na 22:17. Takiej przewagi  goście już nie roztrwonili i po ataku Jóźwika w meczu był remis.

Trzecia partia miała wyrównany początek, chociaż obie ekipy oddawały sobie sporo punktów po błędach. Po nieudanych akcjach Firszta oraz Mikołaja Sawickiego przyjezdni odskoczyli na 6:3. BBTS zdołał odrobić trzypunktową stratę i od stanu 8:8 wynik oscylował wokół remisu. Żadna z ekip przez dłuższy czas nie mogła odskoczyć nawet na dwa oczka. W końcówce nastąpił jednak odjazd BBTS-u. Po nieudanym ataku Jóźwika zrobiło się 18:16 dla gospodarzy, ale kiedy zablokowany został Filip Frankowski, swoje w ataku dołożyli Krikun,  Buniak i Firszt, zagrywką pracował Bartłomiej Oniszk zrobiło się już 24:18. Seta zakończyła zepsuta zagrywka Frankowskiego.

Od udanego ataku Adama Lorenca rozpoczął się set czwarty, a po nieudanym zbiciu Frankowskiego było 3:1 dla BBTS-u. Przy zagrywce Zawalskiego jednak to Krispol prowadził 5:4, a kiedy tym elementem popracował także Adam Lorenc, tablica pokazała już wynik 10:6. Siatkarze z Wrześni utrzymywali kilkupunktową przewagę. Udane ataki Krikuna, zagrywka Mikołaja Sawickiego oraz działający blok pozwoliły jednak BBTS zbliżyć się na 13:15. Blokiem odpowiedział jednak także Krispol i kiedy zatrzymali Bartosza Firszta, było już 17:13. Błędy własne gości oraz atak Krikuna spowodowały, że bielszczanie znów byli blisko swojego rywala, tym razem było 16:17. Kiedy wydawało się, że BBTS może odwrócić losy seta, w ich grę wkradły się błędy własne i zrobiło się 21:17 dla oponentów. Autowy atak Krikuna dał Krispolowi piłki setowe na wagę tie-breaka (24:19). Jedną z nich obronił atakiem Sawicki, ale po chwili zepsuł zagrywkę.

Po atakach Zawalskiego i Krikuna w tie-breaku było 1:1. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, kiedy Krikun zagrywką nie wyprowadził swojej drużyny na prowadzenie 6:3. Kiedy Filip Frankowski przegrał walkę na siatce, zespoły przy stanie 8:5 dla gospodarzy zmienili strony boiska. Po niej wrześnianie zerwali się do odrabiania strat i wyrównali na 9:9. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale w końcówce ciśnienia nie wytrzymali bielszczanie. Błędy Firszta i Krikuna dały zwycięstwo Krispolowi Września.

MVP: Adam Lorenc

BBTS Bielsko-Biała – Krispol Września 2:3
(25:23, 20:25, 25:19, 20:25, 13:15)