I liga M: Pierwszy krok Ślepska

W pierwszym meczu fazy play-off I ligi mężczyzn zwycięzcy zasadniczej części sezonu – siatkarze Ślepska Suwałki nie pozostawili złudzeń zawodnikom AGH. Faworyci wywiązali się ze swojego zadania i zdecydowanie wygrali sobotni pojedynek w Krakowie. Jedynie w drugim secie krakowianie zdołali przekroczyć barierę 20 punktów. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Wojciecha Winnika.

Plas Łukasza Rudzewicza otworzył sobotni pojedynek. Od początku przewagę budowali goście, po asie Wojciecha Winnika o czas poprosił trener Kubacki (5:2). Chociaż przyjezdni punktowe zagrywki przeplatali z prostymi błędami, utrzymywali się na prowadzeniu. Skutecznie punktował Winnik. Gdy z szóstej strefy zaatakował Karol Rawiak, drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec krakowskiego zespołu (13:9). Pojedyncze zagrania Bartłomieja Mordyla i Arkadiusza Żakiety nie wystarczyły, by gospodarze zdołali prowadzić wyrównaną walkę z rywalami (13:20). Dopiero w dalszej fazie tej partii AGH zaczęło odrabiać straty. Uaktywnił się Jan Fornal, a goście zaczęli popełniać również błędy na siatce. W końcówce po obu stronach zaczęły mnożyć się pomyłki w polu zagrywki. Nieudane zagranie Fornala dało serię piłek setowych Ślepskowi (24:17). Gdy po bloku na Skrzypkowskim krakowianie obronili kolejną z nich, o czas poprosił trener Skoryj. Po przerwie skutecznie zagrał Daniel Szaniawski, kończąc inauguracyjną partię (25:19).

Od początku drugiej odsłony goście kontynuowali skuteczną grę, po asie Daniela Szaniawskiego wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Głównie za sprawą skutecznych zagrań Arkadiusza Żakiety AGH zmniejszyło straty (7:9). Gdy asa dołożył Grzegorz Surma, a błąd popełnił Winnik, na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). Atakujący Ślepska szybko odkupił swoje winy i po asie wyprowadził gości na ponowne prowadzenie. Po bloku na Fornalu przyjezdni odskoczyli na trzy oczka, a o czas poprosił trener Kubacki (15:12). W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się, drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Po zagraniu przez środek Szaniawskiego goście mieli kolejne piłki setowe. Błąd w polu zagrywki po stronie gospodarzy zamknął ciekawego seta.

Chociaż pierwsze wymiany trzeciej partii były wyrównane, głównie przez błędy gospodarzy, siatkarze Ślepska odskoczyli na trzy punkty, a o czas poprosił trener Kubacki (4:7). Po przerwie drużyny zaczęły wymieniać się skutecznymi atakami, gra wyrównała się (8:10). Przy zagrywkach Kamila Skrzypkowskiego dystans punktowy ponownie wzrósł. Gdy w aut piłkę posłał Kamil Maruszczyk, drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec AGH (9:14). Dopiero po czasie siatkarz przyjezdnych popełnił błąd. Od ataku po ciasnym skosie Winnika goście rozpoczęli kolejną serię, tym razem przy zagrywkach Rudzewicza (18:10). Pojedyncze zagrania Maruszczyka na niewiele już się zdały. Autowy atak po prostej Fornala dał serię piłek meczowych (15:24). W kolejnych akcjach punktowali Mordyl i Gajdek, dlatego o czas poprosił trener Skoryj. Po przerwie atakiem po bloku zwycięstwo Ślepska przypieczętował Skrzypkowski (25:18).

MVP: Wojciech Winnik

AGH Kraków – MKS Ślepsk Suwałki 0:3
(19:25, 21:25, 18:25)

AGH: Kania (1), Żakieta (8), Surma (3), Fornal (9), Mordyl (6), Adamski, Wroniecki (libero) oraz Bik (libero), Nowosielski, Maruszczyk (7), Gajdek (2), Ściślak i Błądziński
Ślepsk: Lipiński (1), Skrzypkowski (8), Rudziewicz (5), Rawiak (12), Winnik (16), Szaniawski (6), Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Hunek (1) i Tomczak