Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwszy komplet punktów kielczan

I liga M: Pierwszy komplet punktów kielczan

fot. 1liga.pls.pl

Siatkarze KPS-u Kielce po raz pierwszy w tym sezonie I ligi mężczyzn mogli cieszyć się z kompletu punktów. Gospodarze przed własną publicznością 3:1 pokonali drużynę AGH Kraków i była to dla nich druga wygrana w tym sezonie.

W mecz lepiej weszli siatkarze z Kielc, po akcji z przechodzącej piłki prowadzili 4:1, ale szybko na tablicy wyników pojawił się remis 7. Gra się wyrównała i długo żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy (14:14). W końcu jednak nieskuteczna gra krakowskiej ekipy sprawiła, że traciła ona do rywali dwa oczka (16:18), ale udało jej się odrobić straty (21:21). Jako pierwsi piłkę setową mieli kielczanie, punktując blokiem (24:23) i właśnie tym elementem zakończyli premierową odsłonę na swoją korzyść (26:24).Od mocnego uderzenia drugą partię rozpoczęli goście, natomiast drużyna z Kielc miała problemy z przyjęciem (3:8). Miejscowi byli w stanie odrobić cześć strat, między innymi dzięki punktowemu blokowi (7:9). Potem jednak znów odskoczyli krakowianie, w ofensywie dobrze prezentował się Błasiak, a także Gąsior (16:11). Goście byli o wiele bardziej skuteczni, czego nie można było powiedzieć o ekipie prowadzonej przez Mateusza Grabdę. Piłkę setową AGH Kraków miała po bloku, a zepsuty atak Mateusza Rećko dał wyrównanie w całym spotkaniu.

Początek trzeciej części meczu stał pod znakiem wyrównanej gry (6:6) i ponownie żadna z drużyn nie była w stanie przejęć inicjatywy na parkiecie, choć i obie dobrze radziły sobie w ataku (14:14). Minimalnie lepsi po dobrej zagrywce Piotra Adamskiego byli gracze KPS-u, a tym samym popisał się Szymański (18:16). Gospodarze utrzymywali swoją zaliczkę, którą powiększył Starzec (23:20) i po udanym bloku wygrali tę partię 25:22.

Ponownie pierwsze momenty seta stały pod znakiem gry punkt za punkt, ale błędy przyjezdnych pozwoliły KPS-owi Siedlce objąć prowadzenie (11:9). Skuteczną kontrę dołożył Sławomir Busch, zapunktował również Michał Godlewski (14:10). Ekipa z Kielc utrzymywała dystans nad AGH Kraków i powoli zaczęła dyktować warunki (18:13). Krakowianie popełniali sporo błędów, mieli problemy ze skończeniem swoich akcji (13:20). Tej ogromnej przewagi kielczanie już nie zmarnowali, Jakub Szymański dał im piłkę meczową (24:15), a całe spotkanie zakończył autowy serwis Błasiaka.

KPS Kielce – AGH Kraków 3:1
(26:24, 17:25, 35:22, 25:16)

Składy zespołów:
KPS: Busch (17), Szymański (20), Godlewski (15), Adamski (2), Starzec (8), Woźnica (12), Jaskuła (libero) oraz Pacholczak, Rećko, Karakuła i Kosiba
AGH: Stajer (7), Błasiak (12), Gąsior (19), Dudziński (7), Smolarczyk (16), Przystaś (2), Biniek (libero) oraz Rajchelt (1), Kacperkiewicz, Gajdek, Kącki i Zmarz

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved