Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwsze zwycięstwo beniaminka

I liga M: Pierwsze zwycięstwo beniaminka

fot. ZAKSA Strzelce Opolskie

Drugi mecz przed własną publicznością ZAKSA Strzelce Opolskie kończy w znacznie lepszych nastrojach. Podopieczni trenera Dembończyka po ciekawym meczu pokonali APP Krispol Wrześnię 3:1, odnosząc pierwsze zwycięstwo na zapleczu PlusLigi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, po ataku Sławomira Jungiewicza prowadzili 4:1. W kolejnych akcjach dystans powiększał się, gdy dwa asy dołożył Kamil Semeniuk było już 10:4. Sytuację starał się ratować Filip Frankowski, jednak wciąż na wyraźnym prowadzeniu pozostawali siatkarze ZAKSY. Chociaż zawodnicy beniaminka również nie ustrzegli się pomyłek, wrześnianie nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. Dopiero po drugiej interwencji trenera Kardasa jego podopieczni zaczęli odrabiać straty. Skutecznie zaatakował Mateusz Zawalski, a punkty z lewego skrzydła dołożył Łukasz Kalinowski. Gdy gospodarze nie poradzili sobie z przyjęciem zagrywki Frankowskiego, dystans stopniał do trzech oczek i o czas poprosił szkoleniowiec ZAKSY (20:17). Brązowi medaliści poprzedniego sezonu I ligi nie poszli jednak za ciosem. Po czasie goście zaczęli popełniać kolejne błędy. Po bloku na Frankowskim ZAKSA miała serię piłek setowych. Dopiero trzecią z nich wykorzystał Jungiewicz.Od początku drugiego seta trwała zacięta walka, żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na prowadzenie (7:7). Dopiero błąd Jana Tomczaka w polu zagrywki i blok na Mateuszu Lindzie dał prowadzenie gospodarzom (11:9). W kolejnych akcjach siatkarze obu drużyn skuteczne akcje przeplatali z prostymi błędami. Przy stanie 15:13 dla ZAKSY trener Kardas zdecydował się na podwójną zmianę za Tomczaka i Lindę weszli Krawiecki i Lorenc. Dobre ataki Frankowskiego i celna zagrywka Tomasza Narowskiego pozwoliły przyjezdnym odwrócić wynik. Przy stanie 17:16 dla Krispolu zainterweniował trener Dembończyk. Po czasie skutecznie zaatakował Jungiewicz i ponownie rozgorzała walka punkt za punkt (19:19, 22:21). Atak Kalinowskiego z prawego skrzydła i atutowe zagranie Grzegorza Wójtowicza dało zwycięstwo przyjezdnym.

Otwarcie partii numer trzy również toczyło się punkt za punkt. Dopiero błędy gospodarzy i dobra gra blokiem przyjezdnych pozwoliła drużynie z Wrześni odskoczyć na dwa punkty (12:10). ZAKSA nie odpuszczała, dobra postawa Sebastiana Wardy i Kamila Semeniuka pozwoliła zniwelować dystans (15:16). Problemy z przyjęciem zagrywek Semeniuka i błędy w ataku wrześnian skłoniły trenera Kardasa do wzięcia czasu (20:17). Krispol nie miał zamiaru poddawać się. Skuteczne zagrania Frankowskiego i dobra gra blokiem przyjezdnych sprawiła, że szybko na tablicy wyników widniał już remis (22:22). Chociaż po ataku przez środek Zawalskiego było 23:23 dwie kolejne akcje potoczyły się po myśli gospodarzy i to ZAKSA wygrała 25:23.

Pierwsze akcje czwartej partii grane były punkt za punkt, jednak stopniowo do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy po bloku Narowskiego na Jungiewiczu prowadzili 9:7. Atakujący szybko jednak poprawił skuteczność a gdy bloku nie zdołał obić Frankowski to ZAKSA miała jedno oczko przewagi (11:10). W kolejnych akcjach trwała gra na styku, oba zespoły skuteczne ataki przeplatały z pomyłkami. Ze zmiennym szczęściem punktował Linda. Dopiero przy zagrywkach Wardy ZAKSA zdołała powiększyć swoją przewagę (22:18). Mimo starań siatkarze z Wrześni nie zdołali już odrobić tych strat. Po skutecznym kontrataku Jungiewicza gospodarze mieli kolejne piłki meczowe. Chociaż po wygranej przepychance na siatce przez Kalinowskiego wrześnianie przedłużyli jeszcze grę, w kolejnej akcji Jungiewicz postawił kropkę nad i.

MVP: Kamil Semeniuk

ZAKSA Strzelce Opolskie – APP Krispol Września 3:1
(25:21, 22:25, 25:23, 25:22)

Składy zespołów:
ZAKSA: Jungiewicz (21), Wóz (4), Semeniuk (19), Wójtowicz (12), Bereza (1), Warda (9), Pilichowski (libero) oraz Walawander i Grygiel
Krispol: Frankowski (18), Kalinowski (10), Zawalski (8), Narowski (9), Tomczak (3), Linda (13), Dzierżyński (libero) oraz Lorenc (7), Krawiecki i Brzóstowicz (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Krispol I ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved