Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo AZS-u

I liga M: Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo AZS-u

Mickiewicz Kluczbork nie zdołał podtrzymać passy zwycięstw. Ponownie w starciu beniaminka z AZS-em Częstochowa zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. W nim lepsi okazali się podopieczni Piotra Łuki, którzy po raz pierwszy w tym sezonie wygrali na wyjeździe. Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach nie pozwoliło jednak częstochowianom opuścić ostatniej lokaty w tabeli.

W pierwszym meczu rewanżowym gospodarze musieli sobie radzić bez Kacpra Popika, który doznał urazu w meczu przeciwko BBTS-owi. Inauguracyjna odsłona była zacięta. Już w trakcie tego seta Hubert Mańko został zmieniony przez Sławomira Stolca. W decydującą fazę tej odsłony drużyny wchodziły, walcząc punkt za punkt (21:21), a ostatecznie po zaciętej końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili gospodarze (25:23). Kluczborczanie poszli za ciosem w drugiej odsłonie, którą rozpoczęli od skutecznych akcji (2:0). Podopieczni Piotra Łuki, w których szeregach wyróżniali się Dawid Murek i Sławomir Stolc, szybko odwrócili wynik. W kolejnych akcjach akademicy powiększyli dystans, wychodząc na prowadzenie 13:7. Mimo starań Macieja Polańskiego gospodarze nie potrafili przełamać rywali (8:16). Siatkarze Mickiewicza nie poddawali się, jednak przez własne błędy nie byli w stanie dogonić przeciwników. W końcówce dystans stopniał do dwóch oczek, jednak seria punktów AZS-u dała im zwycięstwo (20:22, 20:25).

Otwarcie seta numer trzy toczyło się punkt za punkt (4:4, 6:7). Chociaż po zagraniach Mateusza Piotrowskiego i Murka goście odskoczyli, gospodarze szybko ponownie doprowadzili do remisu (14:14). W dalszej fazie akcje grane były punkt za punkt, żadna z drużyn nie była w stanie zbudować przewagi (20:19). W decydującym momencie beniaminek prowadził nawet 22:21. Wtedy jednak serię punktów na swoim koncie zapisali akademicy, którzy wygrali do 22. W czwartego seta lepiej weszli siatkarze AZS-u (5:3), ale nie zdołali go utrzymać (6:6). Kluczborczanie nie poszli jednak za ciosem. Kolejne minuty upływały przy prowadzeniu częstochowian. Nie podcięło to skrzydeł gospodarzom. W środkowej fazie seta to podopieczni trenera Mariusza Łysiaka zaczęli górować nad rywalami (16:13). Mimo starań skrzydłowych przyjezdni nie zdołali zagrozić przeciwnikom. Ostatecznie kluczborczanom udało się doprowadzić do tie-breaka.

Piąta partia początkowo toczyła się po myśli częstochowian, którzy prowadzili 6:4. Podczas zmiany stron akademicy mieli dwa punkty zapasu (8:6). Gospodarze po raz kolejny pokazali wolę walki, doprowadzając do remisu (10:10) a nawet wychodząc na jednopunktowe prowadzenie (11:10). Do końca gra toczyła się punkt za punkt, a więcej zimnej krwi zachowali siatkarze AZS-u, którzy wygrali 16:14.

Najwięcej punktów w meczu zdobył Mateusz Piotrowski (19 przy 50% skuteczności w ataku), natomiast po 16 oczek od konta AZS-u dopisali Dawid Murek i Sławomir Stolc. W szeregach Mickiewicza najlepiej punktującym był Maciej Polański (17 oczek przy 86% skuteczności w ataku).

MVP: Dawid Murek

UKS Mickiewicz Kluczbork – Tauron AZS Częstochowa 2:3
(25:23, 20:25, 22:25, 25:20, 14:16)

Mickiewicz: Brożyniak (2), Polański (17), Mucha (3), Parcej (2), Frąc (13), Pasiński (12), Sachnik (libero) oraz Stysiał (libero) Kowalonek (10), Jedliński (7) i Napiórkowski (7)
AZS: Nedeljković (9), Murek (16), Piotrowski (19), Prokopczuk (3), Borris (6), Bik (libero) oraz Stolc (16), Walczak (1), Macheta (libero), Siewierski (1), Rykała i Penczew