Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne zwycięstwo wrześnian

I liga M: Pewne zwycięstwo wrześnian

Tylko w premierowej odsłonie spotkania Buskowianki Kielce z APP Krispolem Września trwała dość wyrównana walka. W tej części meczu lepsi okazali się goście, którzy w kolejnych setach poszli za ciosem i cały mecz wygrali pewnie 3:0.

Już na początku premierowej partii to ekipa Mariana Kardasa lepiej się spisywała, wypracowując sobie trzypunktową przewagę (8:5). Ich prowadzenie utrzymywało się także w połowie seta i choć gospodarzom udało się zmniejszyć straty (19:21), to goście z Wrześni przypieczętowali swoją wygraną w tej części meczu (25:22). Spora w tym zasługa lepszej skuteczności w ofensywie, w której skończyli 58% akcji.

Chociaż pierwsza część kolejnej odsłony trwała w miarę wyrównana walka, to wraz z rozwojem seta zaliczkę budowali sobie goście (16:12) i nie zamierzali zwalniać tempa (21:15). Lepsza gra w ataku, a także bloku sprawiła, że nie mieli oni problemów z utrzymaniem swojego prowadzenia, pewnie triumfując 25:18.

Wrześnianie poszli za ciosem już w pierwszych momentach trzeciej odsłony (8:3) i niekwestionowanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, sukcesywnie powiększając dystans dzielący ich od podopiecznych Mateusza Grabdy (16:9). Kielczanie nie byli już w stanie nawiązać walki (13:21) i ponownie wysoko ulegli lepiej dysponowanym w tym dniu rywalom 19:25. Ekipę z Wrześni do zwycięstwa poprowadził Damian Wierzbicki, który zapisał na swoim koncie 15 oczek, 13 dołożył od siebie Filip Frankowski. Po stronie Buskowianki Kielce jedynie Michał Godlewski dobrnął do granicy 10 oczek.

Buskowianka Kielce – APP Krispol Września 0:3
(22:25, 18:25, 19:25)

Buskowianka: Bachmatiuk (8), Busch (8), Kosiba (4), Godlewski (10), Adamski (2), Woźnica (7), Jaskuła (libero) oraz Szymański (1), Pacholczak i Karakuła (2)
Krispol: Frankowski (13), Lipiński, Zawalski (10), Narowski (5), Wierzbicki (15), Jóźwik (8) Kuś (libero) oraz Troczyński, Lorenc i Krysiak