Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne trzy punkty siedlczan w meczu z Olimpią

I liga M: Pewne trzy punkty siedlczan w meczu z Olimpią

KPS Siedlce po dwóch porażkach z rzędu chciał się przełamać i wrócić na zwycięską ścieżkę. W niedzielne popołudnie wydawało się, że jest ku temu idealna okazja, gdyż siedlczanie mierzyli się z ostatnią w tabeli Olimpią Sulęcin. Wykorzystali swoją szansę i zgarnęli trzy punkty.

Od początku spotkania na parkiecie rządziła drużyna gospodarzy. W pierwszym secie przyjezdni momentami potrafili nawiązać równorzędną walkę, ale mimo to przegrali 20:25. – Dobrze zaczęliśmy w pierwszym secie, ale tradycyjnie nie wytrzymaliśmy końcówki. Prowadziliśmy wyrównaną grę w końcówce, popełniliśmy własne błędy, które przeciwnik wykorzystał – mówił po meczu trener przyjezdnych, Łukasz Chajec.

W dwóch kolejnych odsłonach KPS nie dał żadnych szans ostatniej drużynie ligi. W drugiej odsłonie siedlczanie wygrali 25:13, a w trzeciej 25:15. – Zespół z Siedlec bardzo mocno zagrywał i wygrał z nami dość gładko w drugim i trzecim secie – mówił trener Olimpii. – Jest nam trudno, nasza sytuacje jest ciężka. Już powoli nastawiamy zespół i mobilizujemy się na play-out. Te porażki bolą, ale musimy wyrzucić je z głowy i szykować się na marzec. To będą dla nas najważniejsze mecze – dodał Łukasz Chajec.

KPS zgarnął niezwykle ważny komplet punktów, który pozwolił podopiecznym Witolda Chwastyniaka na awans na szóste miejsce w tabeli. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Karol Szczygielski.

KPS Siedlce – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:20, 25:13, 25:15)