Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana Stali, AZS Częstochowa bez punktu

I liga M: Pewna wygrana Stali, AZS Częstochowa bez punktu

Stal Nysa pokonała Tauron AZS Częstochowa 3:0 i znalazła się na trzecim miejscu w tabeli. Spotkanie poza końcówką drugiego seta rozgrywane było pod całą kontrolą gospodarzy.

Podopieczni Krzysztofa Stelmacha chcieli zrehabilitować się swoim kibicom za ostatnią porażkę z BBTS-em 1:3. Biało-zieloni, którzy przełamali się po sześciu porażkach, mieli świadomość tego, że czeka ich trudne spotkanie. – Drużyna Stali po takiej porażce będzie chciała się zrehabilitować i z nami zagrać najlepiej, jak to możliwe. Mamy świadomość tego, że będą chcieli z nami wygrać nawet w trzech setach. Nasz zespół na pewno się postawi. Zobaczymy, jak wszystko się ułoży – mówił przed spotkaniem Piotr Macheta, libero Tauronu AZS.

O pierwszym secie środowego meczu w Nysie najkrócej można napisać, że został rozegrany. Gospodarze bardzo szybko dzięki świetnej zagrywce oraz wysokiej skuteczności w ataku objęli prowadzenie 8:2 i 13:3. Dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Premierową odsłonę meczu podopieczni Krzysztofa Stelmacha wygrali małym nakładem sił 25:10.

Drugi set miał już zupełnie inny przebieg. Tak wysoka porażka podziałała na akademików jak zimny prysznic. Początkowo gra układała się po myśli Stali 12:7 i 14:11. Jednak biało-zieloni walczyli do końca. Udało się im zniwelować stratę do jednego oczka 20:21. Końcówka była zacięta i nerwowa, ale ze zwycięstwa ostatecznie cieszyli się gospodarze, którzy byli wspierani głośnym dopingiem kibiców (25:23).

Stal Nysa nie dała sobie wyrwać z rąk zwycięstwa w tym meczu. W trzecim secie dość szybko narzuciła rywalom swój rytm gry (8:5 i 12:6). Goście starali się dorównać rywalom, ale w środowym spotkaniu zdecydowanie lepszą ekipą na boisku byli gospodarze.

W ataku nie do zatrzymania był Łukasz Kaczorowski, który powrócił do gry po kilku tygodniach przerwy związanej z kontuzją. Zdobył dla swojej drużyny 19 punktów. Dobre spotkanie rozegrał również Bartosz Bućko, który zapisał na swoim koncie 12 oczek.

MVP: Patryk Szczurek

Stal Nysa – AZS Częstochowa 3:0
(25:10, 25:23, 25:16)