Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana Norwida w Spale

I liga M: Pewna wygrana Norwida w Spale

fot. Norwid Częstochowa

Po dwóch porażkach z rzędu przełamał się Exact Systems Norwid Częstochowa, który w szóstej kolejce wykazał wyższość w Spale nad uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Podopieczni Macieja Zendeła tylko w trzecim secie nawiązali wyrównaną walkę z rywalami, ale i tak nie urwali im choćby jednej partii.

Od początku spotkania inicjatywę na boisku przejęli goście, którzy wywarli presję na rywalach w polu serwisowym. Młodzi adepci siatkówki mieli problemy w defensywie, co przekładało się na ich nieskuteczną grę. Z kolei podopieczni Radosława Panasa szybko wypracowali sobie przewagę, którą powiększali z akcji na akcję. W ich szeregach z dobrej strony pokazali się między innymi Damian Wdowiak i Adam Smolarczyk, a Norwid rozbił przeciwników w premierowej odsłonie 25:12. – Zespół Norwida bardzo dobrze grał na zagrywce i w bloku. Jest on bardzo dobrze poukładany, a my mieliśmy problemy z przyjęciem. Konsekwencją tego były kłopoty z wyprowadzeniem ataku. Nie kończyliśmy akcji na wysokiej piłce. Stąd wzięła się tak duża przewaga Norwida. Bez dokładnego przyjęcia trudno było nam nawiązać wyrównaną walkę – powiedział Maciej Zendeł, szkoleniowiec uczniów ze Spały.W drugiej odsłonie spalska młodzież nie dała się już tak zdominować, ale wciąż warunki gry dyktowali przyjezdni. Gospodarzy do walki próbował poderwać Remigiusz Kapica, ale w ich grze było sporo błędów, a w dalszym ciągu głównym ich mankamentem było niestabilne przyjęcie. W tej części spotkania zdobyli 18 oczek, ale częstochowianie objęli prowadzenie w meczu 2:0. – Jesteśmy w trakcie przestawiania Filipa Grygla z ataku na przyjęcie, więc momenty słabszego przyjęcia mogą nam się jeszcze zdarzać. Ale coś kosztem czegoś. Mamy w ataku Remika Kapicę, więc szkoda mi, żeby Filip nie przebywał na boisku. Uważam, że jest to bardzo perspektywiczny zawodnik. Jednak musi grać, żeby nauczył się przyjmować – tłumaczył wahania swoich podopiecznych w przyjęciu trener Zendeł.

Najbardziej wyrównana batalia toczyła się w trzeciej odsłonie. W niej gospodarze za wszelką cenę próbowali dobrać się do skóry przeciwnikom. Wydawało się nawet, że ta sztuka im się uda, bowiem zanosiło się na pierwszego seta, który rozstrzygnie się dopiero w końcówce. Jednak w kluczowych momentach powróciły problemy w przyjęciu u spalskiej młodzieży, przez co przegrała ona 21:25, a cały mecz 0:3. – W drugim i trzecim secie były momenty dobrej gry w naszym wykonaniu. Szczególnie w trzecim szliśmy łeb w łeb, ale dwa nasze błędy w przyjęciu spowodowały, że przegraliśmy całe spotkanie – podsumował Maciej Zendeł.

SMS PZPS Spała – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 
(12:25, 18:25, 21:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved