Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana Norwida w Spale

I liga M: Pewna wygrana Norwida w Spale

Po dwóch porażkach z rzędu przełamał się Exact Systems Norwid Częstochowa, który w szóstej kolejce wykazał wyższość w Spale nad uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Podopieczni Macieja Zendeła tylko w trzecim secie nawiązali wyrównaną walkę z rywalami, ale i tak nie urwali im choćby jednej partii.

Od początku spotkania inicjatywę na boisku przejęli goście, którzy wywarli presję na rywalach w polu serwisowym. Młodzi adepci siatkówki mieli problemy w defensywie, co przekładało się na ich nieskuteczną grę. Z kolei podopieczni Radosława Panasa szybko wypracowali sobie przewagę, którą powiększali z akcji na akcję. W ich szeregach z dobrej strony pokazali się między innymi Damian Wdowiak i Adam Smolarczyk, a Norwid rozbił przeciwników w premierowej odsłonie 25:12. – Zespół Norwida bardzo dobrze grał na zagrywce i w bloku. Jest on bardzo dobrze poukładany, a my mieliśmy problemy z przyjęciem. Konsekwencją tego były kłopoty z wyprowadzeniem ataku. Nie kończyliśmy akcji na wysokiej piłce. Stąd wzięła się tak duża przewaga Norwida. Bez dokładnego przyjęcia trudno było nam nawiązać wyrównaną walkę – powiedział Maciej Zendeł, szkoleniowiec uczniów ze Spały.

W drugiej odsłonie spalska młodzież nie dała się już tak zdominować, ale wciąż warunki gry dyktowali przyjezdni. Gospodarzy do walki próbował poderwać Remigiusz Kapica, ale w ich grze było sporo błędów, a w dalszym ciągu głównym ich mankamentem było niestabilne przyjęcie. W tej części spotkania zdobyli 18 oczek, ale częstochowianie objęli prowadzenie w meczu 2:0. – Jesteśmy w trakcie przestawiania Filipa Grygla z ataku na przyjęcie, więc momenty słabszego przyjęcia mogą nam się jeszcze zdarzać. Ale coś kosztem czegoś. Mamy w ataku Remika Kapicę, więc szkoda mi, żeby Filip nie przebywał na boisku. Uważam, że jest to bardzo perspektywiczny zawodnik. Jednak musi grać, żeby nauczył się przyjmować – tłumaczył wahania swoich podopiecznych w przyjęciu trener Zendeł.

Najbardziej wyrównana batalia toczyła się w trzeciej odsłonie. W niej gospodarze za wszelką cenę próbowali dobrać się do skóry przeciwnikom. Wydawało się nawet, że ta sztuka im się uda, bowiem zanosiło się na pierwszego seta, który rozstrzygnie się dopiero w końcówce. Jednak w kluczowych momentach powróciły problemy w przyjęciu u spalskiej młodzieży, przez co przegrała ona 21:25, a cały mecz 0:3. – W drugim i trzecim secie były momenty dobrej gry w naszym wykonaniu. Szczególnie w trzecim szliśmy łeb w łeb, ale dwa nasze błędy w przyjęciu spowodowały, że przegraliśmy całe spotkanie – podsumował Maciej Zendeł.

SMS PZPS Spała – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3
(12:25, 18:25, 21:25)