Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana lublinian w Spale

I liga M: Pewna wygrana lublinian w Spale

Siatkarze LUK Politechniki Lublin po sobotniej wygranej w Spale powrócili na drugie miejsce w tabeli I ligi mężczyzn. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka pewnie w trzech setach pokonali uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zgarniając po trzech setach komplet punktów. Była to już ósma wygrana lublinian w tym sezonie.

W sobotę po przeciwnych stronach siatki stanęli bracia Durscy – Jakub oraz Kamil. Obaj są rozgrywającymi – pierwszy jest uczniem SMS PZPS I Spała, a drugi czołowym zawodnikiem beniaminka z Lublina. Od początku pierwszej partii na parkiecie dużo lepiej spisywali się lublinianie (7:4). Ręki w ataku nie zwalniali Damian Wierzbicki oraz Paweł Rusin (14:11 i 18:12(. Siatkarze ze Spały robili, co w ich mocy, aby nawiązać walkę z rywalem, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy zwyciężyli 25:17.

Najbardziej wyrównana była druga partia spotkania. Po stronie SMS PZPS I Spała najwięcej punktów zdobywali Przemysław Kupka oraz Michał Gierżot. Podopiecznym Marka Skrobota jednak zabrakło zimnej krwi w ostatnich akcjach seta. Wyrównaną końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęła LUK Politechnika 25:23.

Zespół gospodarzy nie zamierzał poddać się bez walki. W kolejnym secie toczył wyrównaną grę z beniaminkiem z Lublina. Cenne oczka dla swojej ekipy zdobywał Kupka, Jakub Czerwiński oraz Dominik Kramczyński (19:20). Natomiast w szeregach LUK Politechniki poziomu ataku nie obniżał Wierzbicki oraz Rusin 21:19. Podobnie, jak to miało miejsce w końcówce drugiego seta, tak i w tym dużo skuteczniejsi okazali się podopieczni Macieja Kołodziejczyka wygrywając 25:21. Drużyna gości zrehabilitowała się zwycięstwem w tym meczu, swoim kibicom za ostatnią wyjazdową porażkę z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

MVP: Kamil Durski

SMS PZPS Spała – LUK Politechnika Lublin 0:3
(17:25, 23:25, 21:25)

SMS: Kupka(16), Kramczyński (7), Czerwiński (4), Durski J. (1), Markiewicz (1), Gierżot (13), Dereń (libero) oraz Borkowski,Dulski i Gniecki
Politechnika: Durski K., Szaniawski (5), Rusin (15), Wierzbicki (19), Stolc (9), Sterna (4), Cabaj (libero) oraz Seliga, Goss (1) i Zrajkowski