Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana krakowian

I liga M: Pewna wygrana krakowian

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze AGH Kraków w pełni wykorzystali atut własnego parkietu, pokonując na nim Olimpię Sulęcin. Podopieczni Łukasza Chajca tylko krótkimi fragmentami byli w stanie dotrzymać kroku gospodarzom, co przełożyło się na ich porażkę 0:3. Komplet oczek pozwolił krakowianom umocnić się w ósemce.

W środowe popołudnie siatkarze AGH Kraków podejmowali we własnej hali Olimpię Sulęcin. Mimo że byli faworytem spotkania, to nie lekceważyli przeciwnika, który w ostatnich tygodniach nieco zaczął odbijać się od ligowego dna. – Jest to zespół teoretycznie niżej notowany, trochę słabszy, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Aczkolwiek w przerwie dokonał dwóch istotnych zmian na rozegraniu i na przyjęciu. Ostatnio był na fali, ponieważ wygrał dwa spotkania. Na pewno u nas też będzie walczył, więc łatwo o punkty nam nie będzie. Trudno jest wyrokować jakiś wynik – mówił przed meczem z beniaminkiem szkoleniowiec AGH, Andrzej Kubacki.Początkowo przyjezdni stawiali opór gospodarzom, rywalizując z nimi cios za cios. Dopiero w środkowej fazie premierowej odsłony krakowianom udało się odskoczyć od przeciwników na cztery oczka, w czym spora zasługa Marcina Kani. Chwilę później punktową zagrywkę dołożył Jan Fornal, a AGH kontrolowała boiskowe wydarzenia. Mimo że podopieczni Łukasza Chajca próbowali jeszcze wrócić do gry, to między innymi udane zagrania Arkadiusza Żakiety poprowadziły gospodarzy do sukcesu w premierowej odsłonie.

W drugiej partii ekipa z Małopolski postanowiła pójść za ciosem. Wykorzystała kilka błędów rywali, a jej skuteczna postawa w polu serwisowym oraz na siatce pozwoliła jej zbudować czteropunktową nadwyżkę. Wówczas do walki zerwała się Olimpia, która doprowadziła do remisu, ale dobrej gry nie była w stanie utrzymać na dłuższym dystansie czasowym. W środkowej fazie seta jej gra zupełnie się posypała. Proste błędy w połączeniu ze skutecznością po drugiej stronie siatki Fornala i Żakiety spowodowały, że krakowianie zdominowali boiskowe wydarzenia. W końcówce dzielili i rządzili na boisku, pewnie wygrywając tę część spotkania.

W trzeciej odsłonie przyjezdni nie zamierzali odpuszczać. Tym razem to oni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Z dobrej strony pokazali się między innymi Filip Frankowski i Mikołaj Szewczyk, a sulęcinianie zyskali dwupunktowe prowadzenie. Byli w stanie utrzymać je przez pewien czas, ale w środkowej fazie seta ponownie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy wypracowali sobie trzypunktową przewagę. To jednak nie był koniec emocji, bowiem Olimpię stać było na doprowadzenie do remisu, ale ostatnie słowo należało do AGH, która po serii bloków i błędach rywali ostatecznie triumfowała 3:0. Dzięki podniesieniu z parkietu kompletu oczek podopieczni Andrzeja Kubackiego umocnili się w czołowej ósemce, utrzymując piątą lokatę w stawce.

AGH AZS Kraków – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:20, 25:17, 25:22)

Składy zespołów:
AGH: Matula, Żakieta, Fornal, Błasiak, Mordyl, Kania, Dembiec (libero) oraz Podborończyński (libero), Krawiecki i Kącki
Olimpia: Karakuła, Orłowski, Szewczyk, Frankowski, Konieczny, Sławiak, Dzierżyński (libero) oraz Trojan, Romańczuk, Turek i Zarębski

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved