Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana BBTS-u, AGH walczył w jednej partii

I liga M: Pewna wygrana BBTS-u, AGH walczył w jednej partii

Bez niespodzianki obyło się w Bielsku-Białej, gdzie BBTS pokonał w trzech setach AGH AZS Kraków. Najbardziej zacięta walka toczyła się w drugiej odsłonie, w której goście mieli nawet piłkę setową, której nie wykorzystali. Była to już ich szósta porażka z rzędu, a ich sytuacja w tabeli robi się coraz trudniejsza.

Początek meczu był stosunkowo wyrównany, ale dość szybko inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gospodarze, którzy po zbiciu Olka Krikuna odskoczyli od rywali na trzy oczka. Z każdą kolejną akcją przyjezdni zaczęli się gubić, a po udanej kontrze Tomasza Piotrowskiego dystans dzielący oba zespoły wzrósł do sześciu oczek. BBTS dołożył jeszcze szczelny blok oraz punktową zagrywkę, a gracze AGH nie mieli siatkarskich argumentów, by dotrzymać kroku przeciwnikom. Pojedyncze udane zagrania Romana Kąckiego czy Łukasza Rajchelta nie pomogły już krakowianom, którzy przegrali premierową odsłonę (18:25).

W pierwszej fazie drugiej odsłony przebudził się AGH, która dzięki blokowi odskoczyła od rywali na trzy punkty. Po zbiciu ze środka Karola Dudzińskiego przyjezdni utrzymywali prowadzenie, ale udana kontra Fiedora Suchackiego pozwoliła ekipie z Beskidów doprowadzić do remisu. W kolejnych minutach walka trwała cios za cios, ale przy zagrywce Krikuna bielszczanie zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. W kluczową fazę seta weszli z trzypunktowym prowadzeniem. To jednak nie był koniec emocji, bo po asie serwisowym Adriana Kacperkiewicza goście wrócili do gry. Mieli nawet piłkę setową, ale ich błędy w połączeniu z punktową zagrywką Jarosława Macionczyka dały zwycięstwo gospodarzom (26:24).

W pierwszej fazie trzeciego seta walka toczyła się cios za cios, ale asy serwisowe Krikuna dały prowadzenie podopiecznym Pawła Gradowskiego. Goście próbowali odrabiać straty, ale popełniali błędy w polu serwisowym. Skuteczna kontra Daniela Gąsiora oraz szczelny blok pozwoliły im wrócić na moment do gry. W kolejnych akcjach goście popełniali błędy, a as serwisowy Piotrowskiego spowodował, że BBTS ponownie przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami (16:12). Pojedyncze udane zagrania gości w bloku czy Mateusza Błasiaka w ataku nie poderwały już do walki podopiecznych Andrzeja Kubackiego. W końcówce popełniali oni sporo błędów, a zbicie Krikuna przypieczętowało wygraną gospodarzy (25:21).

BBTS Bielsko-Biała – AGH AZS Kraków 3:0
(25:18, 26:24, 25:21)