Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Paweł Przystaś rozwiązał kontrakt

I liga M: Paweł Przystaś rozwiązał kontrakt

W środowe przedpołudnie siatkarski świat obiegła informacja o rozwiązaniu kontraktu z AZS-em AGH Kraków przez Pawła Przystasia. Siatkarz przybył do drużyny po sezonie 2017/2018. Po odejściu zawodnika w drużynie ze stolicy województwa małopolskiego pozostał tylko jeden rozgrywający, Łukasz Rajchelt.

W środę pierwszoligowy zespół wysłał lakoniczny komunikat. – Zarząd Stowarzyszenia Sportowego Klub Sportowy AGH Kraków informuje, iż zawodnik Paweł Przystaś rozwiązał kontrakt łączący go z zespołem AZS AGH Kraków w sezonie 2018/2019. Napisał go członek zarządu Arkadiusz Jesionek. Zawodnik rozegrał w barwach drużyny z Małopolski tylko połowę sezonu, po zakończeniu ubiegłorocznych rozgrywek w barwach TSV Sanok zdecydował się na przenosiny do ekipy AZS-u AGH.Nie wiadomo, co było powodem rozwiązania kontraktu przez Pawła Przystasia. W ostatnim pojedynku w 2018 roku rozgrywanym przeciwko STS-owi Olimpii Sulęcin pojawił się w wyjściowym zestawieniu i rozegrał wszystkie cztery odsłony tamtego spotkania. W sobotnim meczu przeciwko UKS-owi Mickiewiczowi Kluczbork nie pojawił się jednak na boisku ani na jedną akcję.

Sytuacja AZS-u AGH Kraków jest o tyle trudna, że mają oni w składzie teraz tylko jednego rozgrywającego, Łukasza Rajchelta. Utalentowany dziewiętnastolatek zdobył w 2016 roku mistrzostwo Europy juniorów. Gdyby przydarzyła mu się jakaś kontuzja, to podopieczni Andrzeja Kubackiego pozostaną bez zawodnika na tej kluczowej pozycji. Czy w związku z rozwiązaniem kontraktu przez Pawła Przystasia włodarze AZS-u AGH Kraków postanowią sprowadzić nowego siatkarza na tę pozycję? A może spróbują dokończyć sezon z jednym rozgrywającym? Odpowiedź na te pytania poznamy w najbliższym czasie.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved