Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Outsider bez szans w starciu ze Stalą

I liga M: Outsider bez szans w starciu ze Stalą

Na zakończenie fazy zasadniczej Tauron AZS podejmował Stal Nysa. Podopieczni Piotra Łuki nie zdołali sprawić niespodzianki. Środowy mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Tylko w trzeciej odsłonie częstochowianie postawili się rywalom, jednak nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Oba zespoły przystąpiły do meczu w osłabieniu – ze względu na urazy nie wystąpili Dawid Murek oraz Mateusz Czunkiewicz.

Chociaż lepiej spotkanie rozpoczęli goście, rywale szybko odwrócili wynik (1:3, 4:3). Przyjezdni popełniali proste błędy, gdy Daniel Ochrymczuk nie przyjął zagrywki Krzysztofa Bieńkowskiego, AZS odskoczył na 9:7, a o czas poprosił trener Stelmach. W kolejnych akcjach to akademicy mylili się w ataku, przy stanie 11:9 dla Stali grę przerwał Piotr Łuka. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się, gdy kolejny raz ataku nie skończył Krzysztof Rykała, ponownie grę przerwał trener AZS-u (10:15). Seria przy zagrywkach Patryka Szczurka trwała. Dopiero atak po prostej wprowadzonego chwilę wcześniej Patryka Walczaka zakończył passę gości (11:18). Pojedyncze skuteczne akcje gospodarzy na niewiele się zdały. Zagranie po bloku w aut Sławomira Stolca dało serię piłek setowych Stali. Kropkę nad i zdecydowanym zagraniem przez środek postawił Moustapha M’Baye.

Otwarcie drugiego seta nie stało na zbyt wysokim poziomie, nie brakowało błędów. Na środku skutecznie atakował Mateusz Nożewski. Gospodarze mieli problem ze skończeniem swoich akcji, przyjezdni grali konsekwentniej. Po nieudanym ataku Rykałę zmienił tym razem Mańko. Problemy częstochowian mnożyły się, przy stanie 8:14 Prokopczuk wszedł w miejsce Bieńkowskiego. W kolejnych akcjach częstochowianie zaczęli odrabiać straty. Gdy piłka po zagrywce Rafała Prokopczuka przetoczyła się na drugą stronę, o czas poprosił Krzysztof Stelmach (11:14). Błąd rozgrywającego pozwolił Stali zrobić przejście. Przyjezdni ponownie przejęli inicjatywę. Kolejną serię Stal zapisała na swoim koncie przy mocnych zagrywkach Łukasza Kaczorowskiego. Po ataku po prostej Stolca było już 20:12. W końcówce akademicy zaczęli odrabiać straty, jednak dystans był zbyt duży, by częstochowianie zagrozili jeszcze przeciwnikom. Mocny atak Stolca i as Szczurka dały ostatnie punkty gościom.

Pierwsze akcje trzeciej odsłony należały do gości, jednak gospodarze szybko wyrównali (0:2, 2:2). Z czasem trwała gra punkt za punkt. Dopiero przy mocnych zagrywkach Łukasza Kaczorowskiego goście zaczęli budować prowadzenie. Gdy po kolejnym skutecznym kontrataku drużyna z Nysy odskoczyła na 8:5, o czas poprosił trener Łuka. Po przerwie przez środek zapunktował Nedeljković, a gdy w aut piłkę posłał Stolc, AZS złapał kontakt punktowy. W kolejnych akcjach obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami. Gdy akademicy wyszli na prowadzenie 15:14, grę przerwał Krzysztof Stelmach. Problemy ze skończeniem ataku miał Kaczorowski, po bloku na tym zawodniku kolejną przerwę wykorzystał trener Stali (19:16). Dopiero po przedłużonej akcji Stolc zdobył punkt dla gości. Stal nie odpuszczała, w końcówce doprowadzając do remisu (21:21). Jako pierwsi szansę na zakończenie meczu mieli goście, jednak nie wykorzystali jej (24:24). Ostatecznie po walce na przewagi decydujący punkt zdobył Bućko.

MVP: Daniel Ochrymczuk

Tauron AZS Częstochowa – Stal Nysa 0:3
(16:25, 17:25, 25:27)

AZS: Szewczyk, Nedeljković, Romanutti, Rykała, Borris, Bieńkowski, Bik (libero) oraz Mańko, Walczak, Prokopczuk i Macheta
Stal: Kaczorowski, Stolc, Bućko, M’Baye, Szczurek, Nożewski, Ochrymczuk (libero) oraz Owczarz i Mucha