Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ostateczne rozstrzygnięcia bez udziału publiczności

I liga M: Ostateczne rozstrzygnięcia bez udziału publiczności

fot. KS Norwid Częstochowa

Meczem APP Krispol Wrześni ze Stalą Nysa rozpocznie się ostatnia kolejka fazy zasadniczej Krispol I ligi mężczyzn. 7 zespołów jest już pewnych gry w fazie play-off. Wciąż toczy się walka o 8. miejsce między AZS-em AGH Kraków oraz MCKiS-em Jaworzno. W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, wszystkie mecze odbędą się bez udziału kibiców.

W czwartek jako pierwsi wybiegną na parkiet siatkarze APP Krispol Września oraz Stali Nysa. Goście już od kilku kolejek są pewni, że fazę zasadniczą zakończą na fotelu lidera. Wrześnianie natomiast aktualnie znajdują się na 6. pozycji w zestawieniu i nie muszą się bać o miejsce w play-off, jednak wciąż pozostają w walce o zajęcie jak najlepszej lokaty na koniec rundy zasadniczej.Do będącej tuż za podium KFC Gwardii Wrocław gospodarze tracą zaledwie 1 punkt. W minionej kolejce APP Krispol uległ w Kluczborku Mickiewiczowi 2:3, a zespół Stali Nysa, trapiony kontuzjami dwóch atakujących, przegrał u siebie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 1:3.

W sobotę MCKiS Jaworzno, który wciąż walczy o udział w fazie play-off, podejmie SMS PZPS I Spała. Jaworznianie tracą do zajmujących 8. miejsce krakowian zaledwie 1 punkt, jednak po piętach depcze im ZAKSA, która jest o pozycję niżej i traci do nich również 1 „oczko”. Wszystkie te zespoły mają jeszcze szansę na zajęcie 8. lokaty. Młodzież ze Spały jest natomiast pewna, że zakończy rundę zasadniczą na ostatnim, 14. miejscu w tabeli. Siatkarze SMS-u wygrali do tej pory zaledwie 1 mecz i zgromadzili 5 punktów. W minionej kolejce MCKiS wygrał u siebie z zespołem z Częstochowy 3:2, a spalscy zawodnicy przegrali na wyjeździe z LUK Politechniką Lublin 0:3. – To zwycięstwo utrzymuje nas w walce o play-off. Musimy jednak kalkulować i czekać na wyniki innych zespołów. Nie jest to już tylko od nas zależne, ale także od tego jak potoczą się inne mecze. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać za trzy punkty. Liczę, że to wystarczy, aby awansować do play-off – mówił po meczu z Norwidem środkowy drużyny z Jaworzna, Konrad Stajer.

Exact Systems Norwid Częstochowa podejmie Mickiewicza Kluczbork. Gospodarze nie mają szans na walkę w fazie play-off, jednak rywalizują z KPS-em Siedlce o 11. miejsce. Obecnie częstochowianie wyprzedzają ich w tabeli o 1 punkt. Siatkarze z Kluczborka są natomiast pewni udziału w rywalizacji o mistrzostwo. Obecnie zajmują oni 7. pozycję i mają jeszcze matematyczną szansę na awans na 6. lokatę. W minionej kolejce Mickiewicz zwyciężył u siebie z APP Krispol Wrześnią 3:2, natomiast Norwid przegrał z MCKiS-em Jaworzno również w pięciu setach. W pierwszej rundzie fazy zasadniczej górą byli kluczborczanie, którzy wygrali 3:0. – Podejdziemy do tego meczu jak do każdego innego, skupieni, skoncentrowani i z chęcią odniesienia zwycięstwa. Nie będziemy kalkulować. Wyjdziemy na boisko po to, żeby wygrać. Nastawiamy się na ciężkie granie, bo Norwid już nic nie musi, a my chcemy, więc może być fajny spektakl – zapowiedział środkowy Mickiewicza, Konrad Mucha.

W derbach Dolnego Śląska KFC Gwardia Wrocław podejmie SPS Chrobrego Głogów. Gospodarze są pewni gry w fazie play-off, walczą jednak o utrzymanie 4. pozycji na zakończenie rundy zasadniczej. Głogowianie natomiast zakończą sezon na 13. miejscu, co oznacza dla nich spadek do 2. ligi. W minionej kolejce wrocławianie pokonali u siebie KPS Siedlce 3:1, a Chrobry przegrał, również u siebie, z BBTS-em Bielsko-Biała 0:3. Gwardziści byli górą w pierwszej rundzie – wygrali 3:1. – Na pewno chcemy zdobyć trzy punkty w meczu z Chrobrym Głogów. Chcemy utrzymać 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej, to jest nasz cel na teraz, żeby pierwszy mecz w fazie play-off móc zagrać u siebie – mówił przed spotkaniem przyjmujący Gwardii, Mateusz Paszkowski.

KPS Siedlce podejmie AZS AGH Kraków. Dla gości będzie to niezwykle ważne spotkanie, które zadecyduje o ich udziale w fazie play-off. Obecnie krakowianie zajmują 8. miejsce, ale mają tylko 1 punkt przewagi na MCKiS-em Jaworzno. Akademicy muszą w Siedlcach zgarnąć pełną pulę, jeśli chcą spokojnie myśleć o kolejnej części sezonu. KPS natomiast rywalizuje z Norwidem o 11. lokatę. Aktualnie siedlczanie znajdują się na 12. pozycji i tracą do częstochowian 1 punkt. W minionej kolejce oba zespoły poniosły porażki 1:3 – siatkarze z Siedlec z KFC Gwardią Wrocław, a krakowianie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W pierwszej rundzie górą byli zawodnicy AZS-u AGH, którzy zwyciężyli w czterech setach.

Na zakończenie fazy zasadniczej Lechia Tomaszów Mazowiecki podejmie LUK Politechnikę Lublin. Oba zespoły będą walczyć o pełną pulę, aby zająć jak najlepsze miejsce w tabeli. Gospodarze rywalizują z KFC Gwardią Wrocław o 4. lokatę. Lublinianie natomiast mają szansę awansować na pozycję wicelidera, jeśli wygrają sobotni mecz w jakimkolwiek stosunku setów. Ciężko wskazać faworyta w tym starciu, jednak lekką przewagę mają goście, którzy wygrali w pierwszej rundzie 3:2 i mają obecnie serię 6 trzypunktowych zwycięstw z rzędu. Tomaszowianie triumfowali natomiast w dwóch ostatnich spotkaniach 3:1.

Mecz BBTS-u Bielsko-Biała z ZAKSĄ Strzelce Opolskie został rozegrany awansem, 5 marca. Górą byli strzelczanie, którzy zwyciężyli na wyjeździe 3:2.

 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved