Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Olimpia nie wykorzystała szansy, pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Norwida

I liga M: Olimpia nie wykorzystała szansy, pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Norwida

STS Olimpia Sulęcin miała szansę odnieść zwycięstwo za trzy punkty. Mimo prowadzenia 2:1 i 18:15 w czwartym secie podopieczni trenera Łukasza Chajca nie zdołali postawić kropki nad i. Po tie-breaku lepsi okazali się siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa, dla których było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. – Przez całego seta szukałem optymalnego ustawienia, bo nie wszyscy dobrze weszli w mecz i trzeba było rotować składem – powiedział po spotkaniu Radosław Panas.

Spotkanie w Sulęcinie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Goście nie odpuszczali, trwała walka punkt za punkt. Nie do zatrzymania był Grzegorz Turek (16:16). Dopiero w końcówce podopieczni trenera Łukasza Chajca rozstrzygnęli inauguracyjną partię na swoją korzyść. Drugi set od początku miał zupełnie inny przebieg – szybko na wyraźne prowadzenie wyszli częstochowianie (7:3). W dalszej fazie seta gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na utrzymujących przewagę rywali (16:11). Dobrze funkcjonowała gra na środku, punkty dokładali również Damian Kogut i Łukasz Łapszyński. Norwid wygrał tego seta do 16.

Podrażnieni takim obrotem spraw sulęcinianie z wysokiego C weszli w trzecią odsłonę (5:1). Kolejne akcje również toczyły się pod dyktando gospodarzy. Obok Turka skutecznie punktował Maciej Kordysz. Mimo starań Pawła Stabrawy Norwid nie był w stanie odrobić strat, przez co tym razem to on przegrał 16:25. Czwarty set początkowo był zacięty (6:7). Dopiero w kolejnych akcjach sulęcinianie zaczęli budować przewagę. Gospodarze prowadzili już 16:12. Trener Radosław Panas sięgnął po zmiany, co pomogło gościom odrobić straty. Seria przy zagrywkach Damiana Koguta sprawiła, że w końcówce to Norwid odskoczył na dwa oczka (18:15, 18:20). Chociaż sulęcinianie wyrównali na 20:20, cały set padł łupem częstochowian (25:22). – Włączyliśmy dobrą, taktyczną zagrywkę plus blok. Wyblok, obrona i kontratak zadziałały w najważniejszym momencie. Już miałem przed oczami porażkę w tym meczu, ale duże gratulacje dla chłopaków – przyznał trener Radosław Panas.

Nieznacznie lepiej w tie-breaka weszli goście, którzy podczas zmiany stron prowadzili 8:6. Gospodarze jednak szybko wyrównali i w kolejnych akcjach toczyła się wyrównana walka (10:10). Niestety w końcówce nie zabrakło kontrowersji, kiedy to pani arbiter uznała, że błąd na siatce popełnił Jakub Lewandowski. Częstochowianie nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa, triumfując do 12. – Pretensje możemy mieć przede wszystkim do siebie, bo prowadziliśmy 2:1 i po raz kolejny nie potrafiliśmy doprowadzić meczu do końca, by cieszyć się ze zwycięstwa. To boli, bo była szansa dwa tygodnie temu ze Stalą Nysa, podobnie w tym meczu. Na pewno jestem zdenerwowany, to przede wszystkim złość sportowa, ale w końcówce też troszeczkę sędziowie bardzo ważną piłkę na 12:12 odgwizdali jako przełożoną, gdzie moim zdaniem tego nie było. Ale przede wszystkim pretensje mamy do siebie – stwierdził po meczu Adrian Hunek.

Sulęcinianie mają na swoim koncie trzy punkty za zwycięstwo 3:0 z AGH Kraków oraz dwa punkty zdobyte po tie-breakach. Po sześciu kolejkach Olimpia z pięcioma oczkami na koncie plasuje się na dwunastym miejscu, jednak do siódmego Norwida traci tylko dwa punkty. – To nie przeciwnik wygrał, to my przegraliśmy. Drugi mecz u siebie prowadząc i mając praktycznie na wyciągnięcie ręki trzy punkty, po prostu przegrywamy. Taki jest sport. Dalej wyciągamy wnioski i idziemy do przodu – stwierdził Łukasz Chajec.

STS Olimpia Sulęcin – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3
(25:23, 16:25, 25:16, 22:25, 12:15)

Olimpia: Kordysz (21), Zarębski (8), Woroniecki (5), Lewandowski (8), Hunek (7), Turek (22), Dzierżyński (libero) oraz Stolc, Sas (libero), Linda (3) i Bereza
Norwid: Usowicz (4), Schamlewski (14), Żakieta (10), Kogut (12), Zrajkowski (2), Łapszyński (17), Dembiec (libero) oraz Rajsner (7), Kraś (2), Stabrawa (11), Sługocki i Modzelewski (3)