Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Olimpia Sulęcin wyrównała stan rywalizacji w fazie play-out

I liga M: Olimpia Sulęcin wyrównała stan rywalizacji w fazie play-out

Po porażce w sobotę 1:3 w niedzielę siatkarze Olimpii Sulęcin całkowicie zdominowali wydarzenia na parkiecie w Wałbrzychu. Podopieczni trenera Chajca nie dali szans swoim rywalom, pokonując ich w trzech setach, a w żadnym z nich gospodarzom nie udało się dobrnąć do granicy 20 punktów. Teraz rywalizacja przenosi się do Sulęcina, gdzie kolejne mecze rozegrane zostaną w najbliższy weekend.

Od prowadzenia 3:1 spotkanie rozpoczęli siatkarze z Wałbrzycha, ale szybko swoje straty odrobili rywale, wychodząc na prowadzenie 7:3 po dwóch punktowych blokach. Nie pomogła przerwa na żądanie szkoleniowca gospodarzy, bowiem wałbrzyszanie nadal mieli problem z ofensywą, a piłkę w aut wyrzucił Sebastian Zieliński (4:9). Na tablicy wyników cały czas utrzymywał się rezultat korzystny dla gości, którzy zaczęli powiększać swoją przewagę, znów dobrze grając blokiem i w kontrataku (15:8). Sulęcińska ściana nadal była nie do przejścia dla ekipy Janusza Bułkowskiego (11:18), a Olimpia pewnie zmierzała do zwycięstwa w premierowej odsłonie i po udanej akcji na siatce Marcina Karakuły na tablicy wyników zagościł rezultat 23:16. Jeszcze jeden autowy atak wałbrzyszan dał rywalom piłkę setową (24:17), a ci pewnie zakończyli premierową partię atakiem z prawego skrzydła.

Już na początku drugiej części spotkania ekipa Olimpii szybko odskoczyła na dwa oczka (5:3), a punktowa zagrywka jedynie powiększyła przewagę. Przy serwisach Damiana Sławiaka prowadzenie gości jedynie wzrosło (11:6), a gospodarze nadal nie mogli odnaleźć swojej dobrej gry (10:17). Na boisku cały czas wyraźnie dominowali goście z Sulęcina (22:13), a pojedyncze udane zbicia to było za mało, aby wałbrzyszanie byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę (14:23). Filip Frankowski dał swojej ekipie piłkę setową (24:16) i to on asem serwisowym zakończył tę odsłonę.

Tym razem na początku seta toczyła się wyrównana walka (4:4), ale blok drużyny z Wałbrzycha zapewnił jej dwa oczka przewagi (6:4). Nie trwało to jednak długo, swojej akcji znów nie mogli skończyć miejscowi i po kolejnych blokach to rywale mogli cieszyć się z trzech punktów zapasu (9:6). Kontratak Grzegorza Turka jedynie powiększył prowadzenie (14:10), goście dominowali w ofensywie, co przekładało się na wynik (17:11), a w szeregach miejscowej ekipy nie pomogła zmiana rozgrywających. Goście pewnie kroczyli do zwycięstwa w tym secie (20:14), a kolejny autowy atak ekipy trenera Bułkowskiego dał gościom piłkę meczową (24:15). Olimpia nie przedłużała już tego pojedynku i mocnym zbiciem z prawego skrzydła wyrównała stan rywalizacji w fazie play-out.

Aqua Zdrój Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 0:3
(18:25, 16:25, 15:25)

Stan rywalizacji play-out: 1:1