Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Olimpia Sulęcin z jednym zwycięstwem w Krakowie

I liga M: Olimpia Sulęcin z jednym zwycięstwem w Krakowie

Rywalizacja o utrzymanie w I lidze nabiera rumieńców. W drugim spotkaniu rozgrywanym w Krakowie cenne zwycięstwo nad miejscowym AZS-em AGH odniosła STS Olimpia Sulęcin.

Choć Olimpia startowała z gorszej sytuacji, gdyż w fazie zasadniczej zajęła ona trzynaste miejsce, to jednak w parze z krakowianami siatkarze z Sulęcina nie są wcale na straconej pozycji. Warto wspomnieć, że podczas pierwszej części walki w I lidze STS Olimpia dwukrotnie okazała się lepsza od graczy ze stolicy małopolski.

W sobotę 9 marca AZS przełamał swą niemoc względem konkretnego przeciwnika, pokonując podopiecznych Łukasza Chajca 3:1. Spotkanie było jednak bardzo wyrównane, gdyż poza czwartą odsłoną wszystkie set kończyły się po wyrównanych końcówkach.

Niedzielny pojedynek również przyniósł pełno emocji. Już od początku spotkania zespoły wymieniały się razami. Ostatecznie pierwszą „wojnę nerwów” wygrali zawodnicy z Sulęcina (23:35). Następnie nieco więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, takim samym wynikiem seta doprowadzając do remisu w meczu.

Kolejne słowo należało do gości. Tym razem Olimpia ponownie wyszła na prowadzenie w starciu (25:22). Drużyna prowadzona przez Andrzeja Kubackiego pozostawała w grze, a poprawa gry spowodowała, że AZS AGH wygrał czwartą odsłonę 25:21, doprowadzając do tie-breaka. Decydująca część pojedynku także trzymała kibiców w napięciu do samego końca. Ostatecznie nieznacznie lepiej poradzili sobie przyjezdni, zdobywając cenne zwycięstwo na terenie przeciwnika.

Istotną postacią w odniesieniu wygranej był dla Olimpii Grzegorz Turek. Choć atakujący zaczął mecz na ławce rezerwowych, to już w pierwszym secie dostał on szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Turek spisywał się na tyle dobrze, że od drugiego seta wychodził on w podstawowym składzie. Niespełna 26-latek zdobył w spotkaniu 22 punkty, kończąc 20 z 42 otrzymanych piłek. Ponadto siatkarz postawił dwa punktowe bloki. W zespole z Krakowa wiele do powiedzenia miał z kolei atakujący – Damian Gąsior, który zdobył 28 punktów.

Patrząc na ogólne statystyki formacji, to obie rywalizowały na podobnym poziomie. Zarówno jedni, jak i drudzy zgarnęli 14 „oczek” blokiem. Atak z kolei oscylował drużynom na poziomie 45 procent. Olimpia poradziła sobie nieco lepiej w polu serwisowym, notując 4 asy przy 14 błędach (2/15 u AZS-u).

W następnych spotkaniach to STS Olimpia będzie gospodarzem zmagań. Pojedynki zaplanowane są na nadchodzącą sobotę i niedzielę na godzinę 17:00.

AZS AGH Kraków – STS Olimpia Sulęcin 2:3
(23:25, 25:23, 22:25, 25:21, 14:16)

Składy drużyn:
AGH: Stajer (15), Błasiak (14), Gąsior (28), Dudziński (7), Smolarczyk (9), Jankiewicz (2), Biniek (libero) oraz Janusz, Kącki (2), Rajchert, Zmarz
Olimpia: Kordysz (15), Zarębski (11), Woroniecki (1), Lewandowski (9), Hunek (12), Linda (7), Sas (libero) i Dzierżyński (libero) oraz Klęk, Turek (22), Konieczny (7), Bereza