Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Norwid zagra o 5. miejsce

I liga M: Norwid zagra o 5. miejsce

fot. Norwid Częstochowa

Drugi mecz rywalizacji Exact Systems Norwida Częstochowa z Gwardią Wrocław ponownie nie stał na zbyt wysokim poziomie. Zespoły grały seriami, również tym razem po tie-breaku górą byli podopieczni Radosława Panasa, którzy tym samym powalczą o piąte miejsce na koniec sezonu. Wrocławianom pozostała gra o siódmą lokatę.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po bloku Jakuba Nowosielskiego prowadzili 2:0. Gra nie miała większego tempa, szczególnie po częstochowskiej stronie zdarzały się błędy (4:7). Nie brakowało mocnych ataków. Dopiero po skutecznym bloku na Lubaczewskim na tablicy wyników pojawił się remis (9:9). Sprytnie na siatce grał Michał Superlak. Na nieznacznym prowadzeniu pozostawali goście. Dopiero dobra postawa na siatce Mariusza Schamlewskiego pozwoliła doprowadzić ponownie do remisu (15:15). Gdy Kogut nie poradził sobie z odbiorem mocnej zagrywki Kamila Maruszczyka o czas poprosił Radosław Panas (15:17). W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Chociaż zdarzały się przedłużone akcje, padały one łupem przyjezdnych (16:20). Pojedyncze zagrania Arkadiusza Żakiety nie wystarczyły. Własne błędy nie pozwoliły częstochowianom odwrócić losów seta. Atak Maruszczyka po prostej postawił kropkę nad i.Otwarcie drugiej partii toczyło się punkt za punkt (3:3,7:7). W kolejnych akcjach trwała zacięta gra. Żadna z drużyn nie była w stanie zbudować prowadzenia (11:11). Siatkarze obu drużyn coraz mocniej zagrywali, częściej pojawiał się dobrze ustawiony blok (14:13). Gra nie miała większego tempa. Dopiero gdy po nieudanym przyjęciu Gwardia zaczęła tracić dwa punkty do przeciwników, po raz pierwszy w tym pojedynku zainterweniował trener Mazur (16:18). Wrocławianie szybko odrobili straty, po ataku z przechodzącej piłki Błażeja Szymeczko na tablicy wyników pojawił się remis, a o czas poprosił Radosław Panas (18:18). Gwardziści nie poszli za ciosem, po ataku po bloku w aut Krzysztofa Modzelewskiego Norwid prowadził 21:19 i drugą przerwę wykorzystał Leszek Mazur. W końcówce częstochowianie wzmocnili jeszcze zagrywkę, a kolejne kontrataki wykorzystywał Żakieta (24:20). Chociaż wrocławianie przy zagrywkach Sternika obronili większość z nich, atak po bloku w aut Wiktora Rajsnera zakończył seta (25:23).

W trzeciego seta lepiej weszli przyjezdni, gdy gwardziści odskoczyli na 10:6 czas wykorzystał trener Panas. Serię przy zagrywkach Maruszczyka przerwał dopiero atakiem po prostej Modzelewski. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Gospodarze mieli problem ze skończeniem akcji (11:15). Dopiero gdy punktować zaczął Żakieta, dystans zmniejszył się (13:15). Norwid złapał rytm, po podwójnym bloku na Superlaku, o przerwę poprosił trener Mazur (15:16). Seria przy zagrywkach Bartosza Zrajkowskiego trwała, a zakończył ją dopiero zdecydowany atak Szymeczko (17:17). Częstochowianie grali konsekwentnie, gdy asa dołożył Damian Kogut drugi raz zawodników do siebie przywołał Leszek Mazur (19:17). Po interwencji szkoleniowca przyjezdni ponownie doprowadzili do remisu. W końcówce obie drużyny nie ustrzegły się błędów (21:21). Kiwka Koguta i zagranie Rajsnera dało ostatnie punkty gospodarzom.

Z nową energią w czwartego seta weszli gwardziści, szybko o czas poprosił Radosław Panas. Po czasie autowy atak dołożył Żakieta i Gwardia prowadziła już 7:2. Dobrze funkcjonował blok gości. Przy stanie 3:10 nastąpiła podwójna zmiana – na boisko weszli Kraś i Piotrowski. Problemy z przyjęciem zagrywek Jakuba Nowosielskiego tylko pogłębiły niemoc Norwida, dlatego drugi raz grę przerwał trener Panas. Dopiero po czasie mocny atak Mateusza Piotrowskiego po bloku przerwał serię (4:11). Przy stanie 15:7 podwójna zmiana nastąpiła również w Gwardii. W kolejnych akcjach dystans tylko się powiększał. Mimo wyraźnej różnicy punktowej gospodarze utrzymywali koncentrację. Poderwać gospodarzy do walki starał się Piotrowski, ale wciąż warunki na boisku dyktowali wrocławianie (20:10). Częstochowianie nie pomagali sobie dotykając siatki. Efektowny atak z drugiej linii Maruszczyka dał ostatni punkt przyjezdnym.

Tie-break rozpoczął się od walki punkt za punkt. Dopiero po autowym kontrataku Koguta  gwardziści odskoczyli na 6:4 i o czas poprosił trener Panas. Po przerwie gospodarze wyrównali (6:6). Zmiana stron nastąpiła po mocnym ataku po skosie Superlaka. Minimalne prowadzenie Gwardii utrzymywało się, dopiero po bloku na Szymeczko na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). W kolejnych akcjach drużyny nie wstrzymywały ręki w ataku (11:12). Końcówka toczyła się punkt za punkt (13:13). Chociaż wrocławianie mieli piłkę meczową, nie wykorzystali jej. Przy stanie 15:15 o czas poprosił jeszcze trener Mazur. Ostatecznie po przedłużającej się walce na przewagi lepsi okazali się częstochowianie, ostatni punkt zdobywając po bloku na Superlaku.

MVP: Mateusz Piotrowski

Exact Systems Norwid Częstochowa – Gwardia Wrocław 3:2
(19:25, 25:23, 25:22, 14:25, 19:17)

Składy zespołów:
Norwid: Zrajkowski, Schamlewski (9), Rajsner (10), Żakieta (22), Kogut (15), Modzelewski (11), Dembiec (libero) oraz Łapszyński (1), Usowicz , Kraś, Piotrowski (10)  i Sługocki
Gwardia: Szymeczko (12), Lubaczewski (15), Nowosielski (5), Maruszczyk (22), Superlak (23), Kaźmierczak (5), Dzikowicz (libero) oraz Sternik, Śnieżek (1), Lebioda (libero) i Fijałka

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2:0 dla Norwida

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved