Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Norwid urwał punkt walczącemu o play-off MCKiS-owi

I liga M: Norwid urwał punkt walczącemu o play-off MCKiS-owi

fot. krispol1liga.pls.pl

W przedostatniej kolejce Krispol 1. Ligi cenny punkt stracili we własnej hali siatkarze MCKiS-u Jaworzno. Gospodarze pokonali dopiero w tie-breaku częstochowskiego Norwida. Ten jeden punkt może okazać się kluczowy dla rozstawienia w tabeli po zakończeniu zmagań w rundzie zasadniczej. Ekipa z Jaworzna obecnie jest dziewiąta i ma punkt straty do ósmego AZS-u AGH Kraków.

Na początku spotkania sytuacja na tablicy wyników co trochę się zmieniała. Od błędu rozpoczęli goście, by udaną zagrywką objąć chwilę później prowadzenie. Częstochowianie odpowiedzieli równie szybko i wysunęli się na czoło po skutecznej akcji w bloku. Siatkarze z Jaworzna jeszcze raz przejęli prowadzenie, ale gdy blokiem zagrali goście, a oni popsuli atak Norwid na dłużej utrzymał nieznaczną przewagę. Z biegiem czasu ekipa z Jaworzna dołożyła do przewagi rywali punkt popsutym atakiem, a przyjezdni punktowali też zza linii końcowej boiska. Norwid w decydującą fazę seta wszedł dwukrotnie blokując gospodarzy, utrzymał już znaczną nadwyżkę do końca i wygrał partię premierową.Drugi set układał się różnie. To gospodarze jako pierwsi zaczęli pracować nad przewagą, którą wywalczyli kontrą i skutecznym blokiem. Sami jednak zaraz oddali punkt rywalom psując atak, a częstochowianie dołożyli też punkt z zagrywki. Tym razem obie ekipy często się myliły, głównie w polu zagrywki. Przy czym cały czas to MCKiS utrzymywał się na prowadzeniu, w połowie seta punktując dodatkowo kontrą i asem serwisowym. Przyjezdni nie pozostawali im dłużni, też zdobywali punkty bezpośrednio z pola zagrywki, ale nie byli w stanie wyrównać już stanu seta. Końcówka obfitowała w popsute zagrywki, a miejscowi wyrównali stan meczu.

Siatkarze z Jaworzna próbowali też od początku kolejnej części meczu przejąć inicjatywę, ale w budowaniu przewagi przeszkadzały im liczne błędy. Gra była w miarę wyrównana, a częstochowianie, co jakiś czas udaną kontrą, bądź blokiem próbowali coś zmienić w wyniku. To było jednak niewystarczające, tym bardziej że w międzyczasie również się mylili. W ostatnich chwilach Norwid próbował jeszcze zagrywką odwrócić losy seta, ale było zdecydowanie za późno, a MCKiS spokojnie zamknął tę odsłonę.

Ekipa z Jaworzna owocnie rozpoczęła kolejnego seta – punktem z zagrywki. Na zmianę sytuacji nie trzeba było długo czekać, a po kilku akcjach Norwid blokiem przejął prowadzenie, które podwyższyli sami gospodarze – błędem dotknięcia siatki. Jaworznianie próbowali serwisem ugryźć przeciwnikiem, ale udało im się to dopiero za jakiś czas. Wtedy to goście popełnili też błędy w ataku, uderzając w krótkim odstępie czasu dwa razy w aut. To nie był najlepszy set w wykonaniu obu zespołów, a błędy mnożyły się po obu stronach siatki. W samej końcówce seta decydujące okazały się udane bloki Norwida, a także jego zagrywka, która zakończyła seta.

W tie-breaku przez długi czas toczyła się zacięta walka. Nieznacznie prowadzili goście, a zespoły punktowały głównie atakami. MCKiS im bliżej końca, tym coraz mocniej dawał się we znaki rywalom. Sygnałem do walki były ich dwa bloki. W końcówce miejscowi poradzili już sobie dużo lepiej, punktując raz za razem i wygrywając seta i cały mecz.

MVP: Konrad Stajer

MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2
(20:25, 25:23, 25:20, 24:26, 15:13)

Składy zespołów:
MCKiS: Stajer (16), Borończyk (3), Grzegolec (10), Pizuński (13), Żeliński (11), Magnuszewski (7), Ledwoń (libero) oraz Błasiak (1), Polański, Wojtaszkiewicz, Kowalczyk (17), Pietras
Norwid: Kosiba (18), Usowicz (13), Kraś (1), Siwicki (12), Kogut (13), Piotrowski (8), Kryś (libero) oraz Rajsner, Busch (1), Siemiątkowski (11), Franczak, Adamski, Druzgała

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved