Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Norwid pokazał drugą twarz

I liga M: Norwid pokazał drugą twarz

fot. Katarzyna Bucka

Kilkanaście godzin po przegranym tie-breaku siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa zrewanżowali się zawodnikom Victorii Wałbrzych. Podopieczni Radosława Panasa zagrali znacznie pewniej, przez co pomimo starań wałbrzyszanie nie zdołali sięgnąć po drugi triumf. Rywalizacja o pozostanie w lidze przeniesie się do Wałbrzycha, gdzie 18 i 19 marca zespoły rozegrają kolejne pojedynki.

Dwa bloki częstochowian otworzyły niedzielny mecz. Przez nieudane ataki gospodarzy goście szybko doprowadzili do wyrównania, a po zbiciu Patryka Napiórkowskiego wyszli na prowadzenie (7:6). Częstochowianie wzmocnili zagrywkę, jednak mimo słabego przyjęcia na rozegraniu dobrze radził sobie Mariusz Magnuszewski. Dopiero po asach Tomasza Kryńskiego o czas poprosił Przemysław Michalczyk (14:10). Po przerwie serię Norwida przerwał mocnym atakiem Mikołaj Szewczyk. Wciąż to gospodarze byli w natarciu. Po swobodnym ataku Mateusza Zawalskiego drugą przerwę wykorzystał trener wałbrzyszan (18:13). Pojedyncze skuteczne zagrania Napiórkowskiego na niewiele już się zdały. Autowy atak Mateusza Siwickiego i blok duetu Jarosław Mucha – Adrian Kraś dały zwycięstwo gospodarzom (25:18).Od początku drugiej partii częstochowianie poszli za ciosem, dobrze funkcjonował blok (6:3). Gospodarze górowali na siatce. Pomimo ofiarnych obron goście mieli problem z wyprowadzeniem skutecznego kontrataku, dlatego o czas poprosił trener Michalczyk (7:11). Po przerwie punktowymi zagrywkami popisał się Zawalski, a dobrą passę częstochowian przerwał atakiem Napiórkowski (8:13). W zespole z Wałbrzycha mnożyły się błędy. Po przerwie na życzenie szkoleniowca Victorii Szewczyka zmienił Plizga. Aby przełamać niemoc swoich podopiecznych, Przemysław Michalczyk sięgnął również po Frąca i Durskiego. To jednak nie zmieniło rozkładu sił na boisku. Częstochowianie kontynuowali skuteczną grę. Pomimo walki do końca goście nie zdołali odrobić powstałych wcześniej strat (18:22). Ostatnie punkty tego seta Norwid zdobył po pojedynczym bloku Adama Smolarczyka na Napiórkowskim oraz zatrzymaniu ataku Schamlewskiego przez duet Smolarczyk – Mucha (25:19).

Na początku trzeciego seta siatkarze obu ekip nie ustrzegli się prostych błędów. Dopiero przy zagrywkach Mariusza Schamlewskiego goście odskoczyli, a o czas poprosił trener Panas (8:5). To nie wybiło z rytmu wałbrzyszan, którzy raz po raz blokowali ataki gospodarzy. Dopiero zbicie Zawalskiego przez środek pozwoliło częstochowianom wyjść z trudnego ustawienia (6:11). Gdy mocne ataki dołożył Kryński, dystans punktowy nieco stopniał (12:15). Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak długo i goście ponownie odskoczyli, a drugą przerwę wykorzystał Radosław Panas (12:17). Po czasie przy zagrywce Jakuba Oczko serię zanotowali częstochowianie. Dopiero po czasie na życzenie trenera Michalczyka skuteczny atak przez środek wyprowadził Schamlewski (18:16). W końcówce nie zabrakło zaciętych akcji. Mimo głośnego wsparcia licznie zgromadzonej publiczności gospodarze nie zdołali odrobić strat. Obronienie dwóch piłek setowych nie wystarczyło i po ataku Napiórkowskiego partię na swoim koncie zapisali goście.

Mocne ataki Miarki i Szewczyka dały pierwsze punkty w czwartej odsłonie (1:1). Skutecznie na siatce prezentował się Adam Smolarczyk, po drugiej stronie siatki ręki nie zwalniał Sebastian Zieliński (8:6). Na środku raz po raz punktował Łukasz Usowicz, gdy środkowy dołożył kąśliwą zagrywkę, dystans punktowy powiększył się, a o czas poprosił trener Michalczyk (13:9). Efektowne zagrania z drugiej piłki Magnuszewskiego i mocne ataki Napiórkowskiego pozwoliły wałbrzyszanom zmniejszyć straty. Chociaż gospodarze nie ustrzegli się prostych błędów, pozostawali na prowadzeniu (17:15). Gdy jedną z najdłuższych wymian meczu po ataku Miarki na swoją korzyść rozstrzygnęli częstochowianie, ostatnią przerwę wykorzystał Przemysław Michalczyk (19:15). Mimo wyraźnej straty wałbrzyszanie do końca nie odpuszczali. Dobre chęci jednak nie wystarczyły. Atak z krótkiej Jarosława Muchy dał serię piłek meczowych, a już pierwszą z nich plasem wykorzystał Dominik Miarka (25:21).

Exact Systems Norwid Częstochowa – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1
(25:18, 25:19, 23:25, 25:21)

Składy zespołów:
Norwid: Kryński, Kraś, Smolarczyk, Miarka, Mucha, Zawalski, Zieliński (libero) oraz Zaguła, Oczko i Usowicz
Victoria: Schamlewski, Napiórkowski, Siwicki, Magnuszewski, Zieliński, Szewczyk, Szydłowski (libero) oraz Obrębski (libero), Plizga, Frąc, Durski i Olszewski

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:1

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved