Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Norwid po raz pierwszy pokonany we własnej hali

I liga M: Norwid po raz pierwszy pokonany we własnej hali

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa nie zdołali obronić swojej twierdzy. W ostatnim meczu 2018 roku w hali przy ulicy Jasnogórskiej po raz pierwszy wygrali przyjezdni – zawodnicy Ślepska Suwałki. Podopieczni Mateusza Mielnika tylko na początku pierwszej odsłony mieli problemy, nie przeszkodziło im to jednak w wygraniu tego seta, jak również dwóch kolejnych.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, pierwsze punkty suwałczan padały po błędach częstochowian (4:2, 4:4). Z czasem przyjezdni zaczęli przejmować inicjatywę, as Cezarego Sapińskiego dał im pierwsze prowadzenie (7:6). Serię przy mocnych zagrywkach środkowego przerwał atakiem z lewego skrzydła Łukasz Łapszyński (7:8). Po szczęśliwym asie Kamila Skrzypkowskiego dystans wzrósł do trzech oczek. Siatkarze Norwida mieli problemy ze skutecznością w ataku, po kolejnym błędzie w tym elemencie o czas poprosił trener Panas (12:16). Po przerwie asa dołożył jeszcze Jakub Rohnka, a kolejną passę rywali zakończył dopiero zagraniem po prostej Paweł Stabrawa (13:17). Wciąż na siatce górowali przyjezdni, którzy dodatkowo mocno zagrywali. Gdy siatkarze Ślepska zapunktowali blokiem, drugi raz grę przerwał Radosław Panas (15:21). Po czasie Stabrawę zmienił Żakieta. Zagrywka w siatkę Sługockiego dała serię piłek setowych gościom (17:24). Chociaż częstochowianie obronili dwie z nich, błąd gospodarzy zakończył seta.

Otwarcie drugiej partii toczyło się punkt za punkt. Dopiero przy mocnej zagrywce Kamila Skrzypkowskiego goście odskoczyli na 10:8. Szybko po dwóch blokach Łukasza Usowicza na Wojciechu Sieku częstochowianie odwrócili (11:10). Przyjezdni jednak lepiej grali na siatce, po kolejnym skutecznym bloku gości było już 16:13. Akcje kończyły się głównie w pierwszym uderzeniu. Niestety nie brakowało również akcji, w których głównym bohaterem była sędzina. Lepiej nerwowe sytuacje wytrzymywali jednak siatkarze Ślepska Suwałki. Dobre wejście zaliczył Mateusz Laskowski, po jego asie o czas poprosił trener Panas (22:18). Suwałczanie kontynuowali skuteczną grę, raz za razem punktował Sapiński. Swobodny atak Jakuba Rohnki dał ostatni punkt Ślepskowi.

Za sprawą szczelnych bloków Norwid rozpoczął trzeciego seta od prowadzenia 3:1, które po własnych błędach stracili (3:4). Gdy w kolejnej akcji mocnym atakiem blok przełamał Rohnka, o czas poprosił Radosław Panas. Seria przy mocnych zagrywkach Wojciecha Winnika została przerwana dopiero przez błąd w ataku przyjezdnych (4:6). Wynik szybko się wyrównał, a gra toczyła się punkt za punkt (9:9). Dopiero dwa asy Skrzypkowskiego pozwoliły siatkarzom Ślepska ponownie zbudować przewagę, przy stanie 12:9 dla MKS-u drugą przerwę wykorzystał Radosław Panas. Nie do zatrzymania był Winnik. Pojedyncze zagrania Arkadiusza Żakiety na niewiele się zdały (13:15). Siatkarze Mateusza Mielnika spokojnie punktowali, utrzymując się na kilkupunktowym prowadzeniu. Gdy goście nie poradzili sobie z przyjęciem zagrywki Modzelewskiego, o czas poprosił trener Mielnik (16:18). Chociaż gra przyjezdnych nie była pozbawiona błędów, częstochowianie długo nie potrafili ich przełamać (19:22). Dopiero przy zagrywkach Usowicza złapali kontakt punktowy z rywalami, a po kolejnym punktowym bloku na tablicy wyników pojawił się remis (23:23). W kolejnej akcji środkowy zagrał jednak w siatkę. Pojedynczy blok na Żakiecie zamknął mecz.

Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Ślepsk Suwałki 0:3
(19:25, 20:25, 23:25)

Norwid: Zrajkowski (2), Stabrawa (3), Łapszyński (8), Kogut (5), Schamlewski (4), Usowicz (8), Dembiec (libero) oraz Żakieta (8), Sługocki i Modzelewski (3)
Ślepsk: Siek (6), Skrzypkowski (18), Rohnka (8), Sapiński (8), Winnik (11), Gonciarz (2), Filipowicz (libero) oraz Laskowski (2), Macyra, Kapajew i Tomczak