Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Norwid nie dał szans Olimpii

I liga M: Norwid nie dał szans Olimpii

Jedynie w pierwszym secie Olimpia Sulęcin zdołała powalczyć z rywalami. Exact Systems Norwid Częstochowa już od końcówki inauguracyjnej partii zaczął dominować na boisku i pokonał przyjezdnych 3:0. Tym samym częstochowianie pozostają niepokonani w 2019 roku. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano rozgrywającego gospodarzy – Bartosza Zrajkowskiego.

Spotkanie otworzyła mocna wymiana ciosów. Z akcji na akcję częstochowianie coraz lepiej czytali grę rywali, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie 8:6. Siatkarzom obu drużyn zdarzały się jednak proste błędy. Przy celnych zagrywkach Macieja Kordysza Olimpia nie tylko dorobiła straty, ale również odskoczyła na 11:9. Goście nie zdołali jednak utrzymać przewagi i już po chwili na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Gra gospodarzy opierała się na Damianie Kogucie i Łukaszu Łapszyńskim. Żadna z drużyn nie była w stanie na dłużej wyjść na prowadzenie. W obronie efektownie walczył Kamil Dembiec, a gdy długą wymianę skończył zupełnie nieudany atak Kordysza, o czas poprosił trener Chajec (18:16). Norwid skutecznie mijał blok rywali, stopniowo zwiększając dystans. Po efektownym ataku Łukasza Łapszyńskiego drugą przerwę wykorzystał jeszcze szkoleniowiec gości (23:19), jednak już po chwili zagranie po bloku w aut częstochowskiego przyjmującego zakończyło seta.

Lepiej w drugą partię weszli gospodarze (6:4). Problemy ze skutecznością miał Mateusz Linda, który po kolejnym autowym ataku został zmieniony przez Grzegorza Turka. W następnej akcji goście ponownie popełnili błąd, a o czas poprosił trener Chajec (9:5). Serię przy zagrywkach Bartosza Zrajkowskiego przerwał dopiero atakiem Turek. Gospodarze grali konsekwentnie, utrzymując przewagę (13:9). Raz za razem punktował Arkadiusz Żakieta (15:10, 17:12). Przyjezdni nie potrafili zatrzymać rozpędzonych rywali. Mimo ofiarnej walki i zmian Olimpia wciąż była jedynie tłem dla przeciwników. Goście mieli problemy w każdym elemencie. W końcówce na środku siatki kolejne ataki kończył Łukasz Usowicz (24:16). Zupełnie nieudany atak Jakuba Lewandowskiego dał ostatni punkt Norwidowi.

Od prowadzenia 4:0 trzecią odsłonę rozpoczęli częstochowianie, po asie Łapszyńskiego grę przerwał trener Chajec. Czas wybił z rytmu zagrywającego, pozwalając zrobić przejście sulęcinianom. Celne zagrywki Kordysza pomogły gościom zmniejszyć straty do dwóch oczek. W szeregach obu drużyn zdarzały się błędy. Przyjezdni starali się walczyć. Po podwójnym bloku różnica punktowa ponownie wynosiła dwa oczka. Podopieczni trenera Chajca nie potrafili jednak pójść za ciosem. Szybko po asie Żakiety było już 16:11 dla Norwida. W kolejnej akcji nastąpiło nieporozumienie na linii Bereza – Hunek i ostatni czas w tym secie wykorzystał Łukasz Chajec. Kolejne roszady w szeregach Olimpii na niewiele się zdały. Po nieporozumieniu w przyjęciu zagrywki Zrajkowskiego Norwid miał serię piłek meczowych (24:15). Mecz zakończyła zagrywka w siatkę Bartosza Koniecznego.

MVP: Bartosz Zrajkowski

Exact Systems Norwid Częstochowa – STS Olimpia Sulęcin 3:0
(25:20, 25:16, 25:16)

Norwid: Usowicz (6), Schamlewski (6), Żakieta (15), Kogut (8), Zrajkowski (2), Łapszyński (15), Dembiec (libero) oraz Giedrowicz (1) i Modzelewski
Olimpia: Kordysz (9), Zarębski (6), Woroniecki (2), Lewandowski (1), Hunek (1), Linda (6), Dzierżyński (libero) oraz Sas (libero), Bereza, Konieczny, Turek (7), Stolc i Klęk