Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niżej notowany KPS z wygraną w Jaworznie

I liga M: Niżej notowany KPS z wygraną w Jaworznie

W 15. kolejce Krispol I ligi mężczyzn doszło do małej niespodzianki w Jaworznie. Miejscowy MCKiS uległ w zaledwie trzech setach KPS-owi Siedlce. Niżej notowani rywale dużo lepiej poradzili sobie mentalnie, wygrywali zacięte końcówki wszystkich partii i dzięki temu zgarnęli cenny komplet punktów.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od wielu błędów, dlatego też to rywale budowali przewagę. Po bloku Wiktora Nowaka było 5:2 dla KPS-u. Niedługo później w polu zagrywki punktował Mikołaj Sawicki, ale on i jego drużyna również zaczęli się mylić. Wynik zaczął się wyrównywać, ale następnie seria punktów Mateusza Laskowskiego i Adama Woźnicy ponownie wysunęła siedlczan na wyraźne prowadzenie, którego długo nie utrzymali. Autowy atak Laskowskiego, kontra Tomasza Pizuńskiego oraz świetna zagrywka Konrada Stajera doprowadziły do bardzo wyrównanej końcówki. W niej zimną krew w polu serwisowym zachował Patryk Szymański, a kilka akcji później ważną kontrę skończył Woźnica, dając wygraną swojej ekipie.

Drugą odsłonę rozpoczęła wymiana punkt za punkt, a drużyny punktowały głównie udanymi atakami oraz po błędach rywali. Gdy ciężar gry wzięli na siebie Sawicki i Woźnica, KPS zaczął powoli budować przewagę, która mogłaby być wyższa, ale w ekipie z Siedlec pojawiały się też błędy. Wydawało się, że zespół gości przejmie inicjatywę po punkcie z zagrywki Laskowskiego, ale MCKiS m.in. blokami Pawła Żelińskiego utrzymywał wynik na jednym poziomie. Końcówka natomiast znowu była wyrównana, a błąd Sawickiego dał w niej remis po 24. Finalnie, to przyjezdni wygrali dwie kolejne akcje, a partię blokiem zamknął Krzysztof Gulak.

Początek trzeciego seta należał do miejscowych, którzy po zagrywce Jakuba Grzegolca, ale akacje Sebastiana Adamczyka, Laskowskiego i Gulaka wysunęły na prowadzenie gości (5:4). Karol Borończyk udaną kontrą od razu jednak odzyskał je dla swojej drużyny. Ekipa z Jaworzna grała zrywami, ale serią punktów czy to Stajera czy też Grzegolca zbudowała obie przewagę. Rywale cały czas jednak trzymali się blisko, choć co rusz w pewnym okresie seta przeplatali udane akcje błędami. Końcówka, tak jak w partiach poprzednich – przyniosła sporo emocji. Jaworznianie starali się przedłużyć to spotkanie i wydawało się, że – po bloku Macieja Polańskiego – są na dobrej drodze. Tymczasem ten sam zawodnik swój ważny atak posłał w aut, a chwilę później Sebastian Adamczyk zakończył cały mecz.

MVP: Mateusz Laskowski

MCKiS Jaworzno – KPS Siedlce 0:3
(23:25, 24:26, 31:33)

MCKiS: Stajer (10), Borończyk (9), Błasiak (1), Dębski (3), Żeliński (2), Magnuszewski (3), Zieliński (libero) oraz Ledwoń (libero), Grzegolec (10), Polański (3), Wojtaszkiewicz i Kowalczyk (2)
KPS: Laskowski (23), Adamczyk (9), Nowak (1), Sawicki (14), Woźnica (9), Gulak (9), Biniek (libero) oraz Szymański (1)