Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niewykorzystana szansa Olimpii, Ślepsk z trzema punktami

I liga M: Niewykorzystana szansa Olimpii, Ślepsk z trzema punktami

Ogromny niedosyt mogą odczuwać siatkarze Olimpii Sulęcin, którzy u siebie przegrali 1:3 ze Ślepskiem Suwałki. Gospodarze w czwartej partii prowadzili 24:20, a jednak nie udało im się doprowadzić do tie-breaka. wciąż więc są w strefie zagrożonej walką w play-out.

W Suwałkach siatkarze Olimpii Sulęcin otrzymali siatkarskie lanie od gospodarzy, a więc podopieczni Łukasza Chajca u siebie liczyli na rewanż. Jednak już na początku meczu siatkarze znad Czarnej Hańczy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Gospodarze starali się odrabiać straty, ale ich gra była bardziej chaotyczna. Wciąż na prowadzeniu była drużyna Mateusza Mielnika, która kontrolowała boiskowe wydarzenia. W premierowej odsłonie triumfowała 25:21. W drugim secie poszła za ciosem, już na jego początku odskakując od rywali na cztery oczka. W kolejnych minutach gra punkt za punkt nie pozwalała gospodarzom na odrobienie strat. Sygnał do ataku dał im dopiero Maciej Kordysz, a zbicia Grzegorza Turka pozwoliły im doprowadzić do stanu 13:14. Im dalej w głąb seta, tym suwałczanie zaczęli popełniać błędy, a sulęcinianie zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Patryk Zarębski, a szczelny blok przypieczętował sukces Olimpii w drugiej części spotkania (25:20).

W trzecim secie podopieczni trenera Chajca próbowali pójść za ciosem, ale odskoczyli od rywali tylko na dwa oczka. Ślepsk szybko wrócił do gry, a przy zagrywce Kamila Skrzypkowskiego przełamał Olimpię, budując sobie pięciopunktowe prowadzenie. Gospodarzy stać było na jeden zryw, po którym zbliżyli się do przeciwników na jedno oczko, ale ich błędy w połączeniu z dobrą grą w bloku przyjezdnych sprawiły, że to faworyci kontrolowali boiskowe wydarzenia. Pojedyncze udane zagrania Bartosza Koniecznego nie pomogły już gospodarzom w odwróceniu losów trzeciej partii. W końcówce Jakub Rohnka dał zwycięstwo gościom (25:20).

Od początku czwartego seta obie drużyny szły łeb w łeb, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Tym razem jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli suwałczanie, ale ambitna gra gospodarzy pozwoliła im szybko wrócić do gry. W kolejnych minutach nadal wynik oscylował wokół remisu. Dopiero przy zagrywce Szymona Berezy Olimpia złapała wiatr w żagle, budując przewagę. Zbicia Mateusza Lindy przybliżały ekipę z województwa lubuskiego do tie-breaka. W końcówce prowadziła 24:20, ale nie potrafiła postawić kropki nad i. Nieskuteczna jej gra w ataku oraz problemy w przyjęciu pozwoliły przyjezdnym przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (26:24).

Olimpia Sulęcin – Ślepsk Suwałki 1:3
(21:25, 25:20, 20:25, 24:26)