Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niespodzianka w Krakowie, gwardziści bez punktów

I liga M: Niespodzianka w Krakowie, gwardziści bez punktów

Serię porażek przerwali siatkarze AGH Kraków. Gospodarze meczu 11. kolejki zagrali znacznie lepiej niż w poprzednich spotkaniach i przegrali tylko jedną partię w starciu z wyżej notowaną Gwardią Wrocław. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano przyjmującego krakowskiego zespołu – Adama Smolarczyka.

Pierwsze punkty meczu w Krakowie padły po nieudanych zagrywkach. Gdy kilka ataków z rzędu nie skończyli przyjezdni, AGH wyszło na prowadzenie 8:5 i o czas poprosił trener Lebioda. Goście z trudem zdobywali punkty, po drugiej stronie siatki kontrataki kończył Adam Smolarczyk (12:9). Impuls do odrabiania strat dał gościom Kamil Maruszczyk, gdy dystans stopniał do jednego oczka, grę przerwał szkoleniowiec AGH (13:12). Rozpoczęła się wyrównana wymiana ciosów. Remis dał as serwisowy Błażeja Szymeczko (14:14). Dobra gra blokiem pozwoliła krakowianom odbudować prowadzenie, gdy zatrzymany został Naliwajko, kapitana Gwardii zmienił Lubaczewski (17:14). W szeregach przyjezdnych ponownie zaczęły pojawiać się pomyłki, przy stanie 19:15 dla AGH drugi raz przerwę wykorzystał Piotr Lebioda. Wrocławianie nie odpuszczali, po asie Michała Superlaka o czas poprosił jeszcze trener gospodarzy. AGH nie wypuściło prowadzenia z rąk. Atak Daniela Gąsiora i podwójny blok krakowian dały im ostatnie punkty.

Początek drugiej odsłony toczył się po myśli AGH, przy stanie 6:3 Łukasz Sternik zmienił Jakuba Nowosielskiego. Wrocławianie szybko odrobili straty. Na boisku rozgorzała zacięta walka (10:10). Po błędzie Pawła Przystasia o czas poprosił trener Kubacki (10:12). Po interwencji szkoleniowca gospodarze szybko odrobili straty (12:12). Równie łatwo wrocławianie wrócili do skutecznej gry, gdy Superlak i Szymeczko zablokowali Adriana Kacperkiewicza, drugi czas wykorzystał szkoleniowiec AGH (16:12). Ponownie reakcja Andrzeja Kubackiego pomogła zespołowi, krakowianie zaczęli czytać grę przeciwników i dystans stopniał do jednego oczka. W szeregach drużyny z Krakowa dochodziło do kolejnych zmian. Mimo nie najlepszego przyjęcia goście pozostawali na prowadzeniu. Gwardziści do końca utrzymali koncentrację. Gospodarze zdołali obronić tylko jedną piłkę setową, autowa zagrywka Romana Kąckiego zamknęła seta.

Na początku trzeciej partii drużyny grały falami. Po jednej stronie skutecznie punktował Maruszczyk, po drugiej – Smolarczyk. Gra obu zespołów nie była pozbawiona błędów. Gospodarze stopniowo odrabiali straty. Przy zagrywkach Karola Dudzińskiego AGH odrobiło straty (12:12). W kolejnych akcjach nieznaczne prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, trwała gra na styku (17:17). Krakowianie wzmocnili zagrywkę, gdy z przyjęciem nie poradził sobie Dzikowicz, o czas poprosił trener Lebioda (19:18). W szeregach gwardzistów zaczęła wkradać się nerwowość. Coraz pewniej punktował Daniel Gąsior. Po kolejnej interwencji szkoleniowca goście zmniejszyli straty, gdy blokiem zapunktował Łukasz Lubaczewski, przerwę wykorzystał trener Kubacki (23:21). Efektowny blok Adama Smolarczyka dał serię piłek setowych gospodarzom (24:22). Ostatni punkt padł po nieudanej kiwce przyjezdnych.

Szybko na prowadzenie w trzecim secie wyszli goście, po ataku Błażeja Szymeczko o czas poprosił trener Kubacki (4:7). Krakowianie równie szybko odrobili straty, po asie Smolarczyka było już 9:9. W kolejnych akcjach żadna z drużyn nie była w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. Po obu stronach siatki skuteczne akcje przeplatane były z prostymi błędami. Wrocławianie nie potrafili uspokoić swojej gry. Przy stanie 20:18 drugi czas wykorzystał trener gości. Po przerwie atak skończył Superlak, jednak zespół nie poszedł za ciosem. Dalsza część seta grana była pod kontrolą siatkarzy AGH. Po ataku z szóstej strefy gospodarze mieli kolejne szanse na zakończenie meczu (24:21). Kiwka Nowosielskiego i kontratak Macieja Naliwajko przedłużyły jeszcze grę. Decydujące słowo należało jednak do Adama Smolarczyka.

MVP: Adam Smolarczyk

AZS AGH Kraków – Gwardia Wrocław 3:1
(25:21, 19:25, 25:22, 25:23)