Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Mickiewicz w trzech setach lepszy od SMS-u

I liga M: Mickiewicz w trzech setach lepszy od SMS-u

Awansem rozegrane zostało spotkanie 21. kolejki Krispol 1. Ligi Mężczyzn pomiędzy Mickiewiczem Kluczbork a SMS-em PZPS Spała. Choć miejscowi potrzebowali tylko trzech setów do zwycięstwa, wcale nie oznacza, że przyszło im ono łatwo. Młodzi siatkarze robili co mogli, by przejąć inicjatywę i wywalczyć ligowe punkty, jednak w końcówkach musieli uznać wyższość rywali. Najbliżej triumfu byli w premierowej odsłonie, ale przegrali 24:26. MVP wybrano  Wladislawa Łoszakowa

Pierwszą partię spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po atakach Łukasza Owczarza oraz Artura Pasińskiego objęli prowadzenie 4:2. Goście szybko odrobili straty. Równie dobrze w ataku spisywał się Przemysław Kupka oraz Jakub Czerwiński (11:11). Dopiero w połowie seta Mickiewicz wypracował kilka oczek przewagi (16:13) i (19:14). Kiedy wydawało się, że zespół z Kluczborka ma pod kontrolą sytuację na parkiecie, do gry włączyli się siatkarze ze Spały. Dobra gra blokiem Jakuba Sadkowskiego i skuteczne kontrataki Michała Gierżota pozwoliły im w końcówce doprowadzić do remisu (23:23). Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowali kluczborczanie 26:24.

W drugim secie praktycznie do połowy obie drużyny grały punkt za punkt. Do stanu 13:13 nikomu nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Dopiero chwilę później podopieczni Mariusza Łysiaka objęli prowadzenie 16:14 i 18:14, a wszystko za sprawą bardzo dobrej postawy na środku Wladislawa Łoszakowa. Tej straty zawodnicy SMS PZPS I nie zdołali już odrobić. Ponownie gracze Mickiewicza Kluczbork okazali się lepsi, wygrywając różnicą pięciu oczek.

Gospodarze poszli za ciosem i kolejną partię zaczęli od prowadzenia 3:1. W ataku nie do zatrzymania był Dawid Bułkowski oraz wspomniany wcześniej Pasiński. Podopieczni Marka Skrobota nie mieli zamiaru złożyć broni. Odrobili straty, dzięki mocnym atakom Czerwińskiego i Gierżota (10:10 i 15:15). Do końca już tego seta gra była bardzo wyrównana (20:20.) Mickiewicz walczył o komplet punktów, a SMS PZPS I o przedłużenie szansy w tym spotkaniu. Nerwową końcówkę wygrali bardziej doświadczeni kluczborczanie 25:23 i dopisali do swojego konta ważne ligowe oczka.

MVP: Wladislaw Łoszakow

UKS Mickiewicz Kluczbork – SMS PZPS Spała 3:0
(26:24, 25:20, 25:23)

Mickiewicz Kluczbork: Bułkowski (14), Loszakow (12), Pasiński (11), Owczarz (9), Lewandowski (2), Szablewski (1), Jaskuła (libero) oraz Pawlak (4), Mucha (3), Woroniecki (2), Kowalonek, Parcej
SMS PZPS Spała: Czerwiński (12),  Gierżot (11), Kupka (7),  Sadkowski (6), Markiewicz (5), Durski, Dereń (libero) oraz  Dulski (6), Borkowski, Kubicki (1)