Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Mickiewicz nie stracił seta w Siedlcach

I liga M: Mickiewicz nie stracił seta w Siedlcach

KPS Siedlce po raz drugi z rzędu przegrał spotkanie 0:3. Na inaugurację 21. kolejki siedlczanie musieli uznać wyższość Mickiewicza Kluczbork. Tym samym podopieczni trenera Mariusza Łysiaka zrewanżowali się rywalom za porażkę 2:3 we własnej hali. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano rozgrywającego beniaminka – Kacpra Popika.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni, po asie Mateusza Frąca prowadzili 4:1. KPS szybko odrobił straty, atak po bloku w aut Damiana Dobosza dał remis (4:4). W szeregach gospodarzy pojawiały się problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji, podobne problemy z rozegraniem były jednak również po drugiej stronie siatki (10:10). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt. Obie drużyny dobrze ustawiały blok i nie wstrzymywały ręki w ataku. Dopiero w dalszej fazie seta po skutecznym obiciu bloku przez Artura Pasińskiego Mickiewicz odskoczył na 19:16, a o czas poprosił trener Chwastyniak. Passę rywali przerwał dopiero Bartosz Kowalczyk. Siatkarze obu zespołów skuteczne akcje przeplatali z prostymi błędami i po kontrataku Kowalczyka na tablicy wyników ponownie widniał remis, a o czas poprosił trener Łysiak (22:22). Zwycięzcę tego seta wyłoniła dopiero gra na przewagi. Ostatni punkt padł po bloku Konrada Muchy.

W drugiej odsłonie goście poszli za ciosem, pierwszy punkt dla KPS-u zdobył dopiero Krzysztof Gibek (1:3). Chociaż gospodarze po ataku Dobosza wyrównali (4:4), Mickiewicz szybko ponownie zdobył kilka punktów z rzędu i o czas poprosił trener Chwastyniak (4:7). Na siatce lepiej grali goście, dystans rósł. Siedlczanie prezentowali się słabo, to przyjezdni nadawali ton grze. Przy stanie 12:7 dla Mickiewicza drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec gospodarzy. Po czasie asa dołożył Artur Pasiński. Pojedyncze akcje KPS-u na niewiele się zdały. Kluczborczanie grali konsekwentnie, nie mylili się skrzydłowi. Przy stanie 12:19 Wiczkowski i Iglewski zmienili Antosika i Kowalczyka. W końcówce siedlczanie poderwali się do walki, gdy w aut zaatakował Pasiński, o czas poprosił trener Łysiak (14:20). Dopiero zagranie z prawego skrzydła przerwało serię. Mickiewicz wrócił do kontroli boiskowych wydarzeń. Efektowny atak Pasińskiego z szóstej strefy zamknął drugą odsłonę.

Otwarcie partii numer trzy ponownie należało do Mickiewicza, szybko o czas poprosił trener Chwastyniak (1:4). Gospodarze mieli problemy z przyjęciem, co rzutowało na ich skuteczność w ataku. Szybko Kowalczyka zmienił Iglewski. KPS zaliczył serię przy mocnych zagrywkach Jakuba Abramowicza, dzięki czemu złapał kontakt punktowy (6:7). Ręki w ataku nie wstrzymywał Marcin Iglewski, jednak po kilku skutecznych zagraniach kluczborczanie zaczęli dobrze ustawiać blok. Gdy gospodarzom nie udał się kontratak, drugi raz grę przerwał trener Chwastyniak. Po chwili Wiczkowski zmienił Antosika. As Konrada Muchy pozwolił Mickiewiczowi powiększyć dystans do pięciu oczek (14:9). Dopiero błąd zagrywającego dał KPS-owi przejście (10:15). Kolejne ataki kończył Frąc. W dalszej fazie kluczborczanie rozprężyli się. KPS nie odpuszczał, po asie Dawida Wiczkowskiego różnica punktowa stopniała do trzech oczek (17:20). Rozpoczęła się ciekawa walka. Pewniej jednak decydujące akcje rozegrali przyjezdni. Zdecydowany atak Frąca dał serię piłek meczowych (24:19), a nieudane zagranie Iglewskiego zakończyło spotkanie.

MVP: Kacper Popik

KSP Siedlce – UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3
(24:26, 15:25, 20:25)

KPS: Antosik, Dobosz (8), Gibek (7), Kowalczyk (13), Sterna (3), Gałązka (4), Januszewski (libero) oraz Łaba, Iglewski (5), Wiczkowski (1) i Abramowicz (4)
Mickiewicz: Polański (3), Popik (2), Kowalonek (9), Mucha (7), Frąc (20), Pasiński (13), Sachnik (libero) oraz Stysiał (libero), Parcej, Maćkowiak i Jedliński