Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W meczu na szczycie lepsi wiceliderzy

I liga M: W meczu na szczycie lepsi wiceliderzy

W spotkaniu 15. kolejki Krispol I ligi mężczyzn po dwóch stronach siatki stanęły dwie obecnie najlepsze drużyny rozgrywek. W hali wiceliderów – Politechniki Lublin rozegrano tie-breaka, w którym obecni liderzy zestawienia – Stal Nysa musieli uznać wyższość gospodarzy. Mimo porażki ekipa z Nysy ma nadal nad rywalami 11 punktów przewagi.

Paweł Rusin i Szymon Seliga po lubelskiej stronie i Bartosz Krzysiek po stronie gości rozdawali karty na początku spotkania. Obie drużyny dużo grały atakiem, ale punktowały też co jakiś czas blokiem. Trochę  skuteczniejsi w tym wszystkim byli przyjezdni, choć ich błędy zmniejszyły trochę różnicę punktową. Wtedy w polu zagrywki stanął też Łukasz Łapszyński, dwoma punktami nią zdobytymi zwiększając ponownie przewagę swojej ekipy. Radosław Sterna próbował odpowiedzieć w ten sam sposób, ale zdobył zza linii końcowej tylko punkt. W końcówce inicjatywa należała też do graczy z Nysy, którzy po ataku Krzyśka i bloku M’Baye wypracowali piłkę setową. Partię zakończył uderzeniem Łapszyński.

Dobre ataki Damiana Wierzbickiego, as serwisowy Bartosza Zrajkowskiego oraz blok Politechniki i błędy rywali złożyły się na prowadzenie gospodarzy 7:0. Ci odjeżdżali z każdą chwilą coraz bardziej, kolejne pomyłki Stali, blok Romana Oronia i punktująca zagrywka Pawła Rusina budowały przewagę lublinian coraz bardziej. Swoje w polu zagrywki dołożył też Szymon Seliga, a Oroń ciągle był skuteczny na siatce. Pojedyncza kontra Łapszyńskiego, czy też rzadkie pomyłki gospodarzy nie wpływały znacznie na wynik. Jednostronną odsłonę miejscowi zakończyli blokiem.

Pierwszą część seta trzeciego rozpoczęła bardzo niestabilna gra obu ekip, które co trochę popełniały błędy. Słaby okres meczu przerwały dwie celne zagrywki Patryka Szczurka, dzięki którym Stal zaczęła odskakiwać. Od razu odpowiedzieli gospodarze, przy zagrywce Rusina, punktując cztery razy. Wynik był w miarę wyrównany, ale końcówka tej odsłony należała w zupełności do przyjezdnych. Stal Nysa nie dała rywalom większych szans, punktowali Łapszyński i Krzysiek, a punktem zza linii końcowej seta zakończył Patryk Szczurek.

Powrót po przerwie nie był łatwy dla obu drużyn, a pierwsi rytm w ataku złapał Damian Wierzbicki. Rywale  po kilku chwilach zaczęli odpowiadać dobrą grą w bloku, ale to kolejne uderzenia lublinian w serii budowały ich przewagę. Mimo że nadal pomyłek było sporo, to skuteczne zagrania  Pawła Rusina w końcówce pozwoliły gospodarzom utrzymywać rezon i wygrać tę część meczu.

W tie-breaku rozpoczęła się najbardziej zażarta walka o wygraną. Delikatna przewaga jednej z drużyn była od razu niwelowana przez dobre zagrania tej drugiej i długi czas żaden zespół nie odpuszczał. Dopiero dłuższa, czteropunktowa seria gospodarzy z dwoma atakami i dwoma blokami pozwoliła im wyraźniej prowadzić. Autowy atak Rusina i punkt z zagrywki Łukasza Kaczorowskiego zmieniły sytuację, a w decydującej fazie seta punktowali głównie goście – dla siebie i dla rywali – błędami. W ostatnich chwilach meczu chłodną głowę zachował Wierzbicki i to jego trzy akcje w dużej mierze przyczyniły się do końcowego sukcesu.

MVP: Paweł Rusin

LUK Politechnika Lublin – Stal Nysa 3:2
(21:25, 25:12, 18:25, 25:21, 19:17)

Politechnika: Szaniawski (1), Seliga (10), Rusin (20), Wierzbicki (21), Sterna (6), Zrajkowski (1), Pałka (libero) oraz Durski (7), Toborek (1) i Goss (4)
Stal: Zajder (6), Bućko (6), M’Baye (13), Krzysiek (10), Szczurek (3), Łapszyński (24), Czunkiewicz (libero) orz Kaczorowski (3), Długosz, Dobosz (1), Mucha (1), Dembiec (libero) i Schamlewski