Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W meczu na szczycie Lechia lepsza od Krispolu

I liga M: W meczu na szczycie Lechia lepsza od Krispolu

Siatkarzom APP Krispolu Września nie udało się sprawić niespodzianki urodzinowej swojemu trenerowi i awansować na fotel lidera I ligi. W meczu na szczycie przed własną publicznością musieli uznać wyższość Lechii Tomaszów Mazowiecki, która w ten sposób ucieka rywalom.

Pojedynek lidera z wiceliderem we Wrześni wzbudził spore zainteresowanie. Obie drużyny rywalizowały przy szczelnie wypełnionej kibicami hali. Od początku meczu na boisku było sporo emocji. Wprawdzie ciągle na niewielkie prowadzenie wychodzili podopieczni Bartłomieja Rebzdy, ale gospodarze odrabiali straty. Po raz pierwszy inicjatywę na boisku udało im się przejąć w końcówce pierwszego seta, kiedy po bloku wygrywali 22:20, później mieli jeszcze piłki setowe, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Uczynili to goście, a dokładniej Paweł Rusin, który po asie serwisowym przechylił szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych (34:32). W drugiej partii nie poszli oni jednak za ciosem. Podrażnieni gospodarze od początku przystąpili do ataku. Stosunkowo szybko wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca seta. Zakończyło go zbicie ze środka Wojciecha Kaźmierczaka (25:22).

W trzeciej odsłonie podopieczni Mariana Kardasa próbowali pójść za ciosem. Wydawało się, że ta sztuka im się uda, bo po udanej kontrze Mateusza Jóźwika odskoczyli od rywali już na trzy oczka. Jednak w środkowej fazie seta mecz się wyrównał, a im bliżej końca, tym bardziej na prowadzenie zaczęli wysuwać się tomaszowianie. Krispol próbował jeszcze wrócić do gry, ale Lechia mu na to nie pozwoliła, triumfując 25:22. W czwartej partii nie zamierzała zwalniać tempa. od jej początku wrzuciła piąty bieg, wybijając wrześnianom siatkówkę z głowy. Już po kilku minutach miała sześć oczek przewagi, a z każdą kolejną akcją jej prowadzenie rosło. Ostatecznie rozbiła gospodarzy w tej części spotkania do 11, pieczętując tym samym komplet oczek zdobyty w Wielkopolsce.

Dzięki tej wygranej Lechia umocniła się na fotelu lidera. Ma kilka oczek przewagi nad drugim w stawce Norwidem oraz o jedno spotkanie rozegrane od niego mniej. Krispol za to spadł na czwarte miejsce, choć szybko może poprawić swoją lokatę, bowiem w środę rozegra zaległe spotkanie z BBTS-em Bielsko-Biała.

APP Krispol Września – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3
(32:34, 25:22, 22:25, 11:25)