Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W meczu beniaminków lepszy MCKiS

I liga M: W meczu beniaminków lepszy MCKiS

Siatkarze Gwardii Wrocław niespodziewanie nie zdobyli nawet punktu w starciu z innym beniaminkiem – MCKiS-em Jaworzno. Jaworznianie szybko podnieśli się po porażce z Mickiewiczem Kluczbork, wygrywając we Wrocławiu 3:1. Tym samym jaworznianie utrzymali się na ósmej lokacie, zaś gwardziści spadli na 7. pozycję. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Jakuba Grzegolca.

Spotkanie otworzył atak po prostej Karola Borończyka. Wrocławianie mieli problem ze skutecznością, po nieudanym ataku Superlaka goście prowadzili już 6:1. Ze zmiennym szczęściem punktował Kamil Maruszczyk. W kolejnych akcjach w szeregach gwardzistów wciąż mnożyły się błędy, po autowym ataku Naliwajko jaworznianie prowadzili siedmioma punktami (7:14). Przyjezdni również nie ustrzegli się prostych pomyłek. Stopniowo dystans topniał. Po asie Michała Superlaka i ataku Kamila Maruszczyka różnica punktowa wynosiła tylko jedno oczko (16:17). Dwie dobre zagrywki przyjmującego Gwardii sprawiły, że wynik odwrócił się, a o czas poprosił trener Łoziński (19:18). W końcówce nie brakowało emocji. Po ataku Superlaka z prawego skrzydła gospodarze mieli szansę na zwycięstwo, jednak jej nie wykorzystali. Blok na atakującym wrocławskiego zespołu dało zwycięstwo MCKiS-owi.

Otwarcie drugiego seta było bardziej wyrównane, dopiero po asie serwisowym Bartosza Schmidta jaworznianie odskoczyli na trzy punkty. W szeregach obu drużyn nie brakowało błędów. Lepiej funkcjonował blok gości, gdy nie przedarł się przez niego Superlak, MCKiS prowadził 13:8. Ze zmiennym szczęściem radzili sobie Maruszczyk i Lubaczewski, przez co dystans utrzymywał się. Dobrze punktował Mateusz Pietras. Gdy w siatkę zagrał Superlak, przyjezdni mieli serię piłek setowych. Wrocławianie zdołali obronić tylko jedną z nich i drużyna z Jaworzna wygrała drugiego seta 25:20.

Od dwóch błędów trzecią odsłonę rozpoczęli przyjezdni, szybko jednak po ataku z przechodzącej piłki przez Borończyka doprowadzili do wyrównania (2:2). Gra toczyła się punkt za punkt. Chociaż nie mylił się Jakub Grzegolec, po drugiej stronie raz za razem punktował Maruszczyk (14:11). Postawa gwardzistów nie była pozbawiona błędów, jednak również w szeregach ich rywali mnożyły się pomyłki. Wrocławianie utrzymywali się na prowadzeniu. W końcówce obok Maruszczyka punktowali Łukasz Lubaczewski i Mateusz Śnieżek. Całego seta Gwardia wygrała do 20, przedłużając tym samym spotkanie.

Asy Maruszczyka pozwoliły drużynie z Wrocławia prowadzić 3:0 na początku kolejnej odsłony. Seria dobrych akcji Grzegolca sprawiła, że goście doprowadzili do remisu (3:3). Siatkarze z Jaworzna zaczęli górować na siatce, gospodarze mieli coraz większe problemy ze skutecznością (5:9). Po obu stronach siatki nie brakowało błędów, jednak na prowadzeniu pozostawali zawodnicy MCKiS-u. Goście seriami zdobywali punkty, po bloku na Naliwajko było 20:14 dla przyjezdnych, a gdy ataku nie skończył Lubaczewski, jaworznianie prowadzili już 22:14. Passę przeciwników przerwał dopiero Superlak. Dystans był jednak zbyt wyraźny, by podopieczni trenera Lebiody zdołali odwrócić losy seta. Beniaminek z Jaworzna wygrał ostatecznie partię do 18.

MVP: Jakub Grzegolec

Gwardia Wrocław – MCKiS Jaworzno 1:3
(24:26, 20:25, 25:20, 18:25)

Gwardia: Szymeczko (3), Naliwajko (1), Nowosielski (1), Maruszczyk (17), Superlak (13), Kaźmierczak (5), Dzikowicz (libero) oraz Obrempalski, Lubaczewski (5), Sternik (1), Lebioda (libero), Śnieżek (3) i Fijałka
MCKiS: Borończyk (17), Grzegolec (13), Pizuński (7), Schmidt (15), Pietras (6), Magnuszewski (2), Zieliński (libero) oraz Dębski