Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

I liga M: MCKiS Jaworzno przełamał serię porażek

fot. krispol1liga.pls.pl

W sobotnim meczu Krispol 1. Ligi siatkarzy MCKiS Jaworzno podejmował APP Krispol Września. Przyjezdni tylko momentami potrafili nawiązać walkę z siatkarzami prowadzonymi przez Mariusza Sygułę. Gospodarze tego spotkania świetnie zaprezentowali się zwłaszcza w bloku, zdobyli tym elementem aż 13 punktów. To pozwoliło im odnieść zwycięstwo bez straty seta.

To jaworznianie minimalnie lepiej weszli w mecz, kapitalnie czytali grę rywali, dzięki czemu zbudowali dwupunktową zaliczkę, którą wkrótce powiększyli dzięki kolejnej skutecznej ,,czapie”. Przyjezdni przełamali impas w ofensywie i wkrótce złapali kontakt z gospodarzami. Siatkarze prowadzeni przez Mariusza Sygułę zaczęli kończyć swoje kontry, wykorzystywali błędy rywali, co pozwoliło im zbudować pokaźną przewagę. (16:11). Prym w ofensywie w zespole MCKiS-u wiódł Bartosz Kowalczyk, jaworznianie wywierali na przeciwnikach coraz większą presję swoją zagrywką. Pozwoliło to gospodarzom zdominować siatkarzy gości w końcówce i w konsekwencji zwyciężyć w premierowej partii 25:16.Niezrażeni nieudanym poprzednim setem zawodnicy z Wrześni świetnie otworzyli drugą partię, za sprawą ataku Tomasza Narowskiego wygrywali 2:0. Nie cieszyli się jednak długo z przewagi, bowiem po bloku Konrada Stajera gospodarze wyrównali. Dwa błędy Bartosza Kowalczyka skutkowały zbudowaniem przez gości trzypunktowej zaliczki. Siatkarze prowadzeni przez Mariana Kardasa także zaczęli się mylić i na tablicy wyników ponownie widniał remis (8:8). Dzięki skutecznej ,,czapie” zawodnicy z Wrześni ponownie prowadzili, lecz jaworznianie powrócili do świetnego czytania gry swoich przeciwników. Dodatkowo kapitalnie serwował Konrad Stajer, to po jego dwóch asach podopieczni Mariusza Syguły prowadzili 19:15. Gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tej partii (25:20).

Dzięki dobrej postawie w polu serwisowym goście lepiej rozpoczęli trzecią odsłonę spotkania (2:0), lecz gospodarze błyskawicznie wyrównali po bloku Macieja Polańskiego. W jednej z akcji ucierpiał Jakub Grzegolec, którego na chwilę zastąpił Tomasz Pizuński. Przez długi czas wynik oscylował wokół remisu, oba zespoły wymieniały się prowadzeniem, ale żaden z nich nie potrafił zbudować trwałej przewagi. Dobrą zmianę dał Oskar Wojtaszkiewicz, przyjezdni zaczęli popełniać błędy i to jaworznianie wygrywali 17:15. Ponownie o sobie dał znać skuteczny blok podopiecznych Mariusza Syguły, do tego asem popisał się Konrad Stajer i gospodarze mieli już cztery ,,oczka” zaliczki. W końcówce przyjezdni rzucili się do odrabiania strat, ale różnica między zespołami okazała się zbyt duża. Spotkanie zakończył potężnym atakiem Kamil Dębski (25:22).

MVP: Bartosz Kowalczyk

MCKiS Jaworzno – APP Krispol Września 3:0
(25:16, 25:20, 25:22)

Składy zespołów:
MCKiS: Stajer (8), Grzegolec (9), Dębski (8), Polański (6), Kowalczyk (14), Magnuszewski (5), Zieliński (libero) oraz Borończyk, Wojtaszkiewicz, Pizuński
Krispol: Frankowski (10), Zawalski (6), Narowski (6), Tomczak (1), Jóźwik (2), Linda (2), Dzierżyński (L) oraz Kalinowski (4), Lorenc (3), Krawiecki

Zobacz również:
Wyniki i tabela Krispol 1. Ligi 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved