Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: MCKiS Jaworzno pokonał wrocławian

I liga M: MCKiS Jaworzno pokonał wrocławian

Po pierwszym, przegranym 14:25 secie MCKiS Jaworzno poprawił swoją grę. W kolejnych odsłonach to gospodarze po walce wygrywali z KFC Gwardią Wrocław. Tym samym podopieczni trenera Syguły sięgnęli po pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Nagroda dla najlepszego zawodnika powędrowała do atakującego Bartosza Kowalczyka.

Lepiej spotkanie rozpoczęło przyjezdni, po asie Arkadiusza Olczyka prowadzili 4:2. Problemy ze skończeniem ataku miał Maciej Cierniak. Gospodarze nie radzili sobie z przyjęciem i to wrocławianie utrzymywali się na prowadzeniu. Dobrze funkcjonował gwardyjski blok 12:8. As Łukasza Lubaczewskiego wyprowadził gości na pięciopunktowe prowadzenie i o czas poprosił trener Syguła. Po przerwie nastąpiła zmiana na przyjęciu MCKiS-u, na boisko wszedł Mateusz Błasiak (9:14). Raz za razem punktował Olczyk. Kolejne roszady w składzie i czas dla trenera gospodarzy nie pomagały w odmienieniu sytuacji na boisku. Gospodarze nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów (14:23). Atak Lubaczewskiego po bloku i as Jędrzeja Maćkowiaka dały ostatnie punkty Gwardii – 25:14.

Gospodarze z nową energią weszli w drugiego seta (4:1). Po obu stronach zdarzały się błędy. Atak MCKiS-u opierał się na Bartoszu Kowalczyku, po drugiej stronie coraz pewniej punktował Maciej Cierniak. Gwardia ponownie zaczęła męczyć gospodarzy zagrywką, odwracając wynik seta 11:9. Lubaczewski swoją serię w polu serwisowym skończył dopiero błędem po czasie na życzenie trenera Syguły. W kolejnej fazie seta gra nie miała większego tempa. Gospodarze wychodzili na nieznaczne prowadzenie, jednak szybko je tracili. Końcówka była zacięta. Po podwójnym bloku MCKiS odskoczył na 22:20 i o czas poprosił trener Janczak. Do końca to gospodarze kontrolowali grę. Po zagraniu Konrada Stajera jaworznianie mieli kolejne piłki setowe 24:21 a wygrali 25:22.

Z wysokiego „C” w kolejną odsłonę weszli gospodarze, po mocnym ataku Kowalczyka było już 6:1. W kolejnych akcjach goście zaczęli odrabiać straty. Przy celnych zagrywkach Krzysztofa Gibka wrocławianie zaliczyli serię, którą atakiem przerwał Tomasz Pizuński (12:8). Raz za razem mocno atakował Kowalczyk, po jego zagraniu przy stanie 15:9 o czas poprosił Krzysztof Janczak. Gospodarze kontrolowali przebieg gry. Dopiero w dalszej fazie seta goście zaczęli odrabiać straty, bardzo pewnie blok mijał Maciej Cierniak. Dobrą passę rywali przerwał dopiero Kowalczyk (18:14). W decydującym momencie w polu zagrywki nie mylił się Kamil Dębski, dobrze funkcjonował jaworzniański blok (24:18). Atak po bloku Pizuńskiego postawił kropkę nad i.

Po pierwszych, wyrównanych akcjach, szybko to jaworznianie doszli do głosu i po szczęśliwym zagraniu prowadzili 9:5. Wtedy to zainterweniował trener Janczak. Po czasie wrocławianie złapali kontakt punktowy, ale nie udało im się pójść za ciosem (9:8). Nie do zatrzymania był Pizuński. Jaworznianie dobrze czytali grę rywali. W kolejnych akcjach trzypunktowy dystans utrzymywał się. Mimo roszad w składzie Gwardia nie potrafiła znaleźć sposobu na rozpędzonych przeciwników. Problemy z przebiciem się przez blok miał Lubaczewski. W końcówce pojedyncze akcje kończył Marcel Gromadowski. Nie wystarczyło to jednak, by odrobić powstałe wcześniej straty. Wrocławianie obronili kilka piłek meczowych. Po czasie na życzenie trenera Syguły atak skończył Dębski, dając ostatni punkt MCKiS-owi.

MVP: Bartosz Kowalczyk

MCKiS Jaworzno – KFC Gwardia Wrocław 3:1
(14:25, 25:22, 25:19, 25:19)

MCKiS: Stajer (12), Grzegolec (4), Dębski (12), Polański (5), Kowalczyk (16), Magnuszewski (4), Zieliński (libero) oraz Borończyk (1), Błasiak, Pizuński (11) i Wojtaszkiewicz
Gwardia: Lubaczewski (11), Cierniak (13), Nowosielski (2), Olczyk (14), Maćkowiak (4), Gibek (12), Mihułka (libero) oraz Szymeczko (1) i Sternik