Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: MCKiS Jaworzno pokonał częstochowskich akademików

I liga M: MCKiS Jaworzno pokonał częstochowskich akademików

W meczu drugiej kolejki I ligi spotkały się ze sobą MCKiS Jaworzno oraz Tauron AZS Częstochowa. Pierwsze dwie odsłony spotkania były bardzo wyrównane, o wygranej w tych setach zadecydowały nerwowe końcówki. Kolejne partie gospodarze mieli już pod kontrolą, wygrali je odpowiednio do 12 oraz 16 i to oni zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty.

Częstochowianie lepiej otworzyli spotkanie, wykorzystywali niepowodzenia w ofensywie rywali i wyszli na prowadzenie (2:0). Niezrażeni nie najlepszym początkiem jaworznianie szybko odrobili straty, dzięki skutecznemu blokowi wyrównali wynik. Gospodarze poszli za ciosem, ich zagrywki sprawiały dużo kłopotów rywalom (7:5). Dobre serwisy Wiktoria Siewierskiego przyniosły przyjezdnym kolejne punkty (10:9). Goście świetnie prezentowali się na siatce, skuteczna ,,czapa’’ na środku dała im trzypunktową przewagę. Podopieczni Mariusza Łozińskiego nie zamierzali się poddawać, poprawili się w zagrywce i po asie Kamila Dębskiego na tablicy wyników widniał remis (19:19). Częstochowianie nie potrafili sobie poradzić z zagrywkami młodego przyjmującego, a to ułatwiało jaworznianom ustawienie punktowego bloku (21:19). W końcówce to jednak goście prezentowali się lepiej, wykorzystywali swoje okazje w kontrze i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszej partii (25:22).

Podopieczni Mariusza Łozińskiego dobrze rozpoczęli drugiego seta, kąśliwe zagrywki Mariusza Magnuszewskiego pozwoliły im zbudować trzypunktową przewagę (3:0). Jaworznianie mieli kłopoty ze skończeniem ataku ze środka i z lewego skrzydła, swoje okazje w kontrze wykorzystywali przeciwnicy i to oni prowadzili 8:7. Zmusiło to trenera gospodarzy do dokonania zmian: Jakub Grzegolec zastąpił Tomasza Pizuńskiego, na boisku pojawił się także Rafał Pawlak. Dalsza część seta była bardzo wyrównana, zespoły wymieniały się prowadzeniem, lecz żadna z drużyn nie potrafiła zbudować trwałej przewagi. Po skutecznym bloku Bartosza Schmidta to gospodarze mieli piłkę setową, wykorzystali kontrę i wygrali drugą odsłonę spotkania 25:23.

Jaworznianie świetnie weszli w kolejnego seta, pewnie prezentowali się w polu serwisowym, w ataku pierwsze skrzypce grał Rafał Pawlak, co pozwoliło gospodarzom zbudować pokaźną zaliczkę (6:2). Zdeprymowani przyjezdni zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co tylko napędzało grę ich przeciwników (11:6). Częstochowianie nie potrafili skończyć swojego ataku, z kolei jaworznianie nie mieli problemów z wykorzystaniem kontr i prowadzili już 15:7. Dalsza część seta to już koncert MCKiS-u Jaworzno, gospodarze nie dali żadnych szans rywalom i pewnie zwyciężyli w trzecim secie 25:12.

Podopieczni Mariusza Łozińskiego rewelacyjnie weszli w czwartego seta, potężne zagrywki Kamila Dębskiego sprawiały dużo problemów przyjezdnym. Zawodnicy MCKiS-u kapitalnie ustawiali się na siatce i po kolejnym skutecznym bloku prowadzili już 6:1. Trener częstochowian próbował ratować się zmianami, nie poprawiły one sytuacji gości, bowiem jaworznianie cały czas utrzymywali wysoką przewagę (10:5). Przyjezdni zaczęli popełniać coraz więcej błędów i przegrywali już 6:13. Bezradni goście nie potrafili znaleźć recepty na skuteczną grę rywali, którzy prezentowali się lepiej od nich w każdym elemencie. Jaworznianie wygrali czwartego seta 25:16 i cały mecz 3:1.

MVP: Kamil Dębski

MCKiS Jaworzno – Tauron AZS Częstochowa 3:1
(22:25, 25:23, 25:12, 25:16)

MCKiS: Borończyk (7), Dębski (17), Pizuński (3), Żeliński (6), Schmidt (11), Magnuszewski (2), Zieliński (libero) oraz Pawlak (14), Grzegolec (9), Macek (1), Wojtaszkiewicz i Pietras
AZS: Nedeljković (4), Murek (5), Stolc (11), Siewierski (7), Piotrowski (18), Penczew, Bik (libero) oraz Mańko (4), Prokopczuk (3), Rykała, Walczak i Macheta (libero)