Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Lublinie dwa punkty dla gospodarzy, jeden dla zespołu z Głogowa

I liga M: W Lublinie dwa punkty dla gospodarzy, jeden dla zespołu z Głogowa

LUK Politechnika Lublin pokonała SPS Chrobry Głogów w meczu 8. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Było to spotkanie dwóch beniaminków tegorocznych rozgrywek. Pojedynek był niezwykle zacięty i wyrównany. Ostatecznie zwyciężyli lublinianie. To szóste zwycięstwo z rzędu zespołu z Lublina w ligowych rozgrywkach.

We wtorek w Lublinie po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy dwóch ekip beniaminków – LUK Politechniki i SPS Chrobrego Głogów. Faworytem meczu byli podopieczni Macieja Kołodziejczyka, którzy odnieśli już pięć zwycięstw z rzędu w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi, a ostatnio zwyciężyli jeszcze w 1. rundzie Pucharu Polski.

– Mecz, który z pozoru wydaje się łatwy, może okazać się dla nas najtrudniejszy. Podchodzimy do tego spotkania w roli faworyta i tego nie da się ukryć. Zespoły, które teoretycznie stoją na straconej pozycji, przystępują do takich potyczek z dużym dystansem i ze sporym ryzykiem. Naszym atutem z pewnością będzie hala, na której czujemy się coraz lepiej. Chcemy utrzymać pozycję wicelidera w ligowej tabeli, ale żeby to było możliwe, musimy wygrać za trzy punkty. Na pewno zrobimy wszystko, żeby tak było – powiedział przed spotkaniem Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki. Głogowianie, co prawda odnieśli tylko jedno zwycięstwo, ale w każdym meczu dają z siebie sto procent. Nie inaczej będzie w najbliższym spotkaniu w Lublinie. – Wiemy, że to mocny przeciwnik, ale nie przejechaliśmy tyle kilometrów, aby się poddać. Przyjechaliśmy tutaj powalczyć, po ligowe punkty – dodał z kolei Dominik Walenciej, trener SPS Chrobrego.

Pierwszy set dużo lepiej rozpoczęli goście, którzy dość szybko objęli prowadzenie 8:5. Lublinianie robili co w ich mocy, aby odrobić straty, ale w połowie partii tracili do głogowian aż sześć oczek (10:16). Krótkie przerwy na żądanie trenera Maciej Kołodziejczyka pomogły uspokoić grę gospodarzy. W końcówce zniwelowali stratę do jednego oczka (20:21). Końcówka seta była zacięta. Ostatecznie to LUK Politechnika zwyciężyła na przewagi 26:24.

Drużyna z Lublina poszła za ciosem i w drugiej partii objęła prowadzenie 8:6. SPS Chrobry nie poddał się i dzięki bardzo dobrej skuteczności w ataku odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie 16:13. Podopieczni Dominika Walencieja, tym razem ustrzegli się prostych błędów i nie dali sobie wyrwać z rąk wygranej. Tę część meczu wygrali pewnie 25:18, wyrównując stan rywalizacji, w tym wtorkowym meczu.

SPS Chrobry Głogów podbudowany wygraną w kolejnym secie dość szybko wysunął się na prowadzenie (3:2 i 8:7). Od połowy seta kontrolował sytuację na boisku 16:14. Drużynie z Lublina nie można było odmówić walki i zaangażowania. Jednak w ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali goście, zwyciężając 25:22.

Jeśli ktoś sądził, że zawodnicy LUK Politechniki poddadzą się bez walki w tym spotkaniu, ten był w błędzie. Czwartą partię rozpoczęli od przewagi 8:6. Z akcji na akcję byli coraz skuteczniejsi 16:12. Lublinianie mogli liczyć na głośny doping swoich kibiców (22:17). Odpowiednia koncentracja pozwoliła im zwyciężyć w tej partii 25:20 i doprowadzić do remisu 2:2 w meczu.

Spotkanie 8. kolejki KRISPOL 1. Ligi w Lublinie rozstrzygnął tie-break. Tę partię dużo lepiej zaczęli gospodarze (5:3). Przed zamianą stron podopieczni Macieja Kołodziejczyka wypracowali cztery oczka przewagi – 8:4. Głogowianie nie poddawali się i zniwelowali stratę do dwóch oczek (8:10). Jednak ostatnie słowo należało do zawodników LUK Politechniki, która zwyciężyła 15:13 i całym meczu 3:2. To szóste zwycięstwo z rzędu w ligowych rozgrywkach tego zespołu beniaminka.

LUK Politechnika Lublin – SPS Chrobry Głogów 3:2
(26:24, 18:25, 22:25, 25:20, 15:13)