Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Lublinie jedenasty KPS lepszy od wiceliderów

I liga M: W Lublinie jedenasty KPS lepszy od wiceliderów

fot. krispol1liga.pls.pl

Mecz w Lublinie był jednym z dwóch czwartkowych spotkań, które otworzyły 18. kolejkę rozgrywek na zapleczu PlusLigi. W tym spotkaniu murowanym faworytem do wygranej byli gospodarze – LUK Politechnika, którzy przystępowali do niego jako wiceliderzy I ligi. Miejscowi na koniec musieli obejść się jednak smakiem, gdyż wytrwała gra do samego końca pozwoliła triumfować w tie-breaku KPS-owi Siedlce.

 Od pierwszych akcji obie ekipy postawiły na zagrywkę. Jako pierwszy punktował nią Adam Woźnica, następnie zza linii końcowej udanie uderzył Radosław Sterna. Nie zabrakło jednak błędów po obu stronach siatki – w serwisie, a także w ataku. Poza polem gry piłka lądowała m.in. po uderzeniach Patryka Napiórkowskiego i Damiana Wierzbickiego. Przewaga gospodarzy rosła, tym bardziej, że blokiem zagrał Wierzbicki, a kolejne punkty wpadały na ich konto po pomyłkach rywali. Mikołaj Sawicki próbował jeszcze coś wskórać zagrywką, ale jedno udane zagranie to było za mało na coraz lepiej spisujących się lublinian. Ci odpowiedzieli za jakiś czas udanymi serwisami Szymona Seligi i Radosława Sterny, byli dużo skuteczniejsi w ataku i pewnie wygrali partię premierową.

Mateusz Laskowski i kilka akcji później Sebastian Adamczyk próbowali zbudować grę swojego zespołu na bloku, jednak KPS popełniał nadal bardzo dużo błędów. W dodatku gospodarze nie odpuszczali i również nie pozostali im dłużni, punktując blokiem Romana Oronia, a po kilku akcjach zagrywkami Pawła Rusina i Radosława Sterny. Cały czas jednak nie mogli bardziej odskoczyć,. Gdy wydawało się, że miejscowi zbliżają się do zwycięstwa także w tej odsłonie dwa błędy – dotknięcie siatki i autowy atak – zmieniły sytuację na boisku. Od razu wykorzystali to siatkarze KPS-u, którzy po kontrze Mateusza Laskowskiego wyrównali stan meczu.

To dodało im animuszu w kolejnym secie. Od początku ciężar gry w ataku wzięli na siebie Sebastian Adamczyk, Mikołaj Sawicki i Mateusz Laskowski. Gospodarze próbowali wrócić do gry, lepiej atakowali, a w polu zagrywki dobrze spisał się Kamil Durski. Na coraz skuteczniej grających rywali było to za mało. Udane i pewne kontry i ograniczona liczba błędów sprawiły, że KPS pewnie zmierzał do zwycięstwa w tej partii. Końcówka należała do Sawickiego i Laskowskiego. Ten pierwszy punktował atakiem, by po udanym bloku Laskowskiego zamknąć seta tym samym elementem.

Gdy zespoły wróciły do gry, Krzysztof Gulak powędrował w pole zagrywki, skąd zdobył pierwszy punkt w partii czwartej. Jeszcze Sawicki kilka chwil później udanie kontratakował, a następnie dowodzenie na boisku przejęli siatkarze z Lublina. Po kontrze Wierzbickiego Rusin punktował serwisem, a w kolejnych akcjach LUK zdobywał punkty dla siebie – po dobrych akcjach i dla rywali – psując zagrywki. Cały czas to lublinianie byli w natarciu, a Seliga co jakiś czas wykorzystywał piłki w kontrze, budując przewagę swojego zespołu. Oroń dołożył też asa serwisowego, a po kilku wymianach także blok. Mimo pojedynczych prób przyjezdni nie podjęli już walki w tej części meczu i zakończyli ją swoim błędem, a dokładniej autowym zbiciem Michała Wójcika.

W tie-breaku goście delikatnie prowadzili po akacjach Laskowskiego i Woźnicy, ale wszystko zmieniło się, gdy w pole zagrywki powędrował Oroń. Dwa bloki kolegów przy siatce i jego as serwisowy dały pewną przewagę lublinianom, jednak nie na długo. W decydującej fazie seta siedlczanie przycisnęli rywali, dobrze blokiem grał Adamczyk, a w polu zagrywki fenomenalnie spisał się Sawicki. KPS przy małej pomocy autowych ataków rywali odwrócił losy całego meczu i z Lublina wyjechał ze zwycięstwem i dwoma punktami.

MVP: Mikołaj Sawicki

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3
(25:19, 28:30, 19:25, 25:20, 14:16)

Składy zespołów:
LUK Politechnika: Oroń (11), Seliga (12), Rusin (20), Wierzbicki (18), Sterna (12), Zrajkowski, Pałka (libero) oraz Durski (3), Goss (2)
KPS: Napiórkowski (5), Adamczyk (10), Nowak (3), Wójcik (3), Sawicki (25), Woźnica (4), Krupinski (libero) oraz Laskowski (21), Kacperkiewicz, Bieńkowski, Szymański, Gulak (8)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Krispol I ligi

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved