Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lublinianie z trzema punktami w Jaworznie

I liga M: Lublinianie z trzema punktami w Jaworznie

Zgodnie z przewidywaniami zakończył się mecz w Jaworznie, gdzie miejscowy MCKiS podejmował wiceliderów z Lublina. Siatkarze LUK Politechniki pokonali rywali w czterech setach i zgarnęli w tym starciu komplet punktów.

Skuteczni w ataku lublinianie i popełniający błędy siatkarze z Jaworzna – ta wyglądał początek tego spotkania (1:3, 2:5). Gdy goście dołożyli kolejny punkt w kontrze ich przewaga urosła do stanu 10:6 i utrzymywała się na tym poziomie przez dłuższy czas (15:11). Siatkarze MCKiS-u zerwali się jednak do walki i po dwóch akcjach w bloku zminimalizowali straty. Choć po dotknięciu siatki wynik ponownie zaczął im uciekać, to udana akcja z pola zagrywki ponownie wyrównała zmagania. Końcówka należała już do nich i choć pojawił się w niej autowy atak w wykonaniu gospodarzy, to ci nie odpuszczali i zamknęli tego seta serią dwóch uderzeń i punktującej zagrywką, którą też zakończyli tę odsłonę.

W drugim secie ekipa z Jaworzna zupełnie nie mogła wstrzelić się w ataku, co wykorzystywali rywale. Lublinianie też nie ustrzegali się błędów, głównie w polu zagrywki, ale kończyli przy tym swoje akcje. Miejscowi z czasem zaczęli łapać wiatr w żagle, punktowali serwisem, ale nadal dobre uderzenia przeplatali atakami poza pole gry. Ratowała ich głównie zagrywka, którą co jakiś czas zaskakiwali przeciwników. W ostatnich chwilach drugiej odsłony także zawodnicy wicelidera tabeli wykorzystali serwis, co ułatwiło im grę w zaciętym boju. Całą partię zamknął błąd gospodarzy.

Po dość wyrównanym początku set trzeciego do głosu doszli siatkarze z Lublina, którzy swoje dobre akcje przeplatali ogromną liczbą popsutych zagrywek. Co jakiś czas punktowali jednak w kontrze i prowadzili grę według swojego tempa. Ekipa MCKiS-u starała się w połowie seta odpowiedzieć na grę rywali, ale błędy nie pozwalały jej na zbliżenie się do przeciwników. Ci natomiast coraz pewniej zbliżali się do końca tej części meczu, ważne akcje wygrywając blokiem. LUK wypracował bezpieczną przewagę i spokojnie dowiózł ją do końca seta.

Praktycznie przez całą partię czwartą trwała walka punkt za punkt i na tablicy wyników widniał remis. Nadal dobre akcje obu ekip przeplatały błędy, których mnogość obniżała poziom tego spotkania. Miejscowi na chwilę wyszli na dwupunktowe prowadzenie, ale od razu zostało ono zniwelowane. Zbliżając się do końca tej odsłony lublinianie wyraźnie zaczęli wieść prym w polu zagrywki, punktowali tym elementem dwukrotnie, a ogromne problemy ze skończeniem swoich akcji mieli siatkarze z Jaworzna. To oni zwiększyli przewagę swoich rywali dwoma autowymi zbiciami i dlatego też LUK nie miał większych problemów z wygraną w secie czwartym, a także w całym meczu.

MVP: Damian Wierzbicki

MCKiS Jaworzno – LUK Politechnika Lublin 1:3
(25:23, 24:26, 20:25, 22:25)

MCKiS: Stajer (11), Grzegolec (11), Dębski (14), Polański (11), Kowalczyk (9), Magnuszewski (1), Zieliński (libero) oraz Borończyk (3), Błasiak, Wojtaszkiewicz i Pietras
LUK: Durski, Oroń (4), Rusin (16), Wierzbicki (23), Stolc (3), Sterna (7), Cabaj (libero) oraz Szaniawski, Seliga (1), Pałka (4), Goss (1) i Zrajkowski