Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lider nie zwalnia tempa, pewna wygrana Lechii Tomaszów Mazowiecki

I liga M: Lider nie zwalnia tempa, pewna wygrana Lechii Tomaszów Mazowiecki

Stal Nysa przegrała z KS-em Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 w meczu 23. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. Goście zrewanżowali się za porażkę z pierwszej części sezonu. MVP został wybrany Adrian Mihułka. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną nysan 3:0.

Bardzo interesująco zapowiadało się sobotnie spotkanie w Nysie. Po przeciwnych stronach siatki stanęli dwaj pretendenci do zwycięstwa w rozgrywkach 1. Ligi Mężczyzn. Tomaszowianie dzięki ostatnim zwycięstwom umocnili się na pozycji lidera. Nysanie natomiast z dorobkiem 42 punktów plasowali się na 4. lokacie. Drużyny nie tak dawno spotkały się w Nysie. W styczniu rozegrali mecz IV rundy wstępnej Pucharu Polski. To był prawdziwy męski pojedynek, z którego zwycięsko wyszli siatkarze Stali 3:1.

Jedziemy do Nysy i nie ukrywam, że będziemy chcieli wziąć rewanż za porażkę w pierwszej części sezonu i ostatnią w Pucharze Polski. Zawodnicy na pewno będą przygotowani najlepiej jak to możliwe do tego meczu. Sam pojedynek o stawkę z Nysą będzie rozgrywany na najwyższych obrotach – mówił przed wyjazdem Bartłomiej Rebzda, trener Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Nikogo raczej nie zaskoczyło, że pierwszy set w Nysie był bardzo wyrównany. Żadna drużyna nie odpuszczała i zespoły mogły wypracować co najwyżej jeden albo dwa punkty przewagi. Szala zwycięstwa przechylała się to na stronę gospodarzy (11:10), a chwilę później gości (15:16). W końcówce premierowej odsłony meczu emocji nie brakowało, bo drużyny grały punkt za punkt (21:21 i 24:24). Tę partię zakończyła bardzo długa i nerwowa gra na przewagi, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli tomaszowianie (31:29).

Podopieczni Bartłomieja Rebzdy poszli za ciosem w kolejnym secie. Bardzo szybko narzucili rywalom swój rytm gry (4:1 i 7:2). Nysanie mieli duże problemy, żeby wyprowadzić skuteczną akcję (6:11). Za to przyjezdni punktowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W połowie seta Stal Nysa zdołała zniwelować stratę do trzech oczek (14:11). Jednak w dalszej części to siatkarze Lechii dyktowali warunki gry (19:15). Kiedy wydawało się, że przyjezdni pewnie zmierzają po kolejną wygraną, do gry włączyli się podopieczni Krzysztofa Stelmacha (19:21 i 22:23). Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście (25:23).

Trzeci set również toczył się pod kontrolą tomaszowian (9:5 i 10:8). Co prawda w końcówce siatkarze Stali odrobili jeszcze kilka oczek straty, ale ostatnie słowo należało do Lechii Tomaszów Mazowiecki, która wytrzymała końcówkę i wygrała 25:23 oraz całe spotkanie 3:0.

Stal Nysa przegrała – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3
(29:31, 23:25, 23:25)