Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lider nie zawiódł, KPS bez seta w Nysie

I liga M: Lider nie zawiódł, KPS bez seta w Nysie

fot. 1liga.pls.pl

W szóstej kolejce spotkań Krispol 1. Ligi w Nysie spotkał się lider z ostatnią ekipą w tabeli. Siatkarze Stali wywiązali się w pełni z roli faworyta i wygrali spotkanie w trzech setach, zapisując tym samym szóste zwycięstwo w sezonie.

Stal Nysa z wysokiego „c” rozpoczęła sobotni mecz. Dzięki mocnej zagrywce i bardzo dobremu atakowi Bartosza Krzyśka objęła prowadzenie 5:0. Siedlczanie starali się możliwie jak najszybciej odrobić straty 4:8. Było to niezwykle trudne, bo to gospodarze dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 10:4 i 15:5. Miejscowi do końca kontrolowali grę i małym nakładem sił wygrali premierową odsłonę meczu 25:14.Początek drugiego seta wskazywał, że to będzie ponownie pełna dominacja podopiecznych Krzysztofa Stelmacha. Kolejne dobre ataki Łukasza Łapszyńskiego oraz Bartosza Bućko pozwoliły im objąć prowadzenie 7:2. Na zagrywce dobrze spisywał się Patryk Szczurek. Zawodnicy KPS nie mieli zamiaru zbyt łatwo się poddać. Dzięki cierpliwej grze w kontrataku zniwelowali różnicę do dwóch oczek 10:12. Jednak w dalszej części siatkarze Stali włączyli przysłowiowy piąty bieg 17:13 i 21:16. Takiej straty goście nie zdołali już odrobić. Nyska drużyna tę część meczu wygrała pewnie 25:16. I tylko jedna partia dzieliła ich od szóstego zwycięstwa w sezonie.

Trzecią partię drużyny zaczęły od równej gry punkt za punkt 9:8. W połowie seta nysianie odskoczyli na cztery oczka 15:11, ale chwilę później zespół z Siedlec doprowadził do remisu 15:15. Od tego momentu do końca toczyła się wyrównana gra 19:19. W ostatnich akcjach górę wzięło doświadczenie zawodników Stali, którzy wygrali 25:21 i dopisali do swojego konta, szósty komplet punktów.

MVP: Łukasz Łapszyński

Stal Nysa – KPS Siedlce 3:0
(25:14, 25:16, 25:21)

Składy zespołów:
Stal: Zajder (8), Bućko (9), M’Baye (3), Krzysiek (12), Szczurek (4), Łapszyński (11), Dembiec (libero) oraz Długosz (1), Mucha (2) i Schamlewski (1)
KPS: Napiórkowski (11), Adamczyk, Nowak (1), Sawicki (5), Woźnica (4), Gulak (3), Biniek (libero) oraz Zugaj (1), Bieńkowski (3), Maziarz (4) i Laskowski (1)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Krispol 1. Ligi

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved