Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lechia Tomaszów Mazwiecki zagra w półfinale

I liga M: Lechia Tomaszów Mazwiecki zagra w półfinale

KPS Siedlce przegrał z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3  w trzecim meczu I rundy fazy play off 1. Ligi Mężczyzn. W rywalizacji do trzech zwycięstw tomaszowianie zwyciężyli 3:0 i awansowali do półfinału pierwszoligowych rozgrywek. W kolejnej fazie play off zmierzą się ze zwycięzcą pary MKS Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko-Biała. KPS zagra o miejsca 5-8.

Lechia wykorzystała atut własnego parkietu i w dwóch spotkaniach w Tomaszowie Mazowieckim odniosła komplet zwycięstw. Do awansu do półfinału brakowało jej tylko jednej wygranej. – Zapewniam, że damy z siebie wszystko. Mam nadzieję, że będzie to dobre widowisko, podobnie jak dwa pierwsze mecze w Tomaszowie Mazowieckim – mówił przed trzecim spotkaniem w Siedlcach trener Witold Chwastyniak.

Drużyna z Siedlec w pierwszym secie podjęła wyrównaną walkę z rywalami. Oba zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Przewaga gości z Tomaszowa Mazowieckiego uwidoczniła się w połowie seta, w którym od stanu 15:15 zdobyli trzy punkty z rzędu. Zawodnicy Lechii świetnie grali w przyjęciu, dzięki czemu rozgrywający Bartłomiej Neroj mógł swobodnie gubić blok gospodarzy.

Drugi set siedlczanie rozpoczęli bardzo źle. Dwa proste błędy oraz skuteczny blok Lechii sprawił, iż przyjezdni wyszli na prowadzenie 8:2 a potem 11:3. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy dominowali na boisku w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatecznie wygrali drugą odsłonę 25:14. Trzecią partię zawodnicy KPS rozpoczęli z wielką energią,  jednak już na początku kontuzji doznał środkowy Radosław Sterna, którego zastąpił nominalny atakujący Marcin Iglewski. Lechia dominowała na parkiecie a nie do zatrzymania był między innymi Wiktor Musiał. KPS Siedlce w najbliższych tygodniach zagra o miejsca 5-8 w I lidze. W kolejnej fazie play off tomaszowianie zmierzą się ze zwycięzcą pary MKS Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko-Biała.

KPS Siedlce  – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3
(22:25, 14:25, 20:25)

Stan rywalizacji:3:0 dla Lechii Tomaszów Mazowiecki