Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lechia przegrała kolejny mecz półfinałowy

I liga M: Lechia przegrała kolejny mecz półfinałowy

W rywalizacji półfinałowej między Ślepskiem Suwałki a Lechią Tomaszów Mazowiecki po czwartkowym meczu na prowadzenie wyszli podopieczni Mateusza Mielnika. W Suwałkach nie brakowało walki, dwa sety rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi. Ostatecznie 3:1 triumfowali gospodarze, którzy już w piątek mogą przypieczętować swój awans do finału.

Lepiej w spotkanie weszli suwałczanie, którzy po ataku Jakuba Rohnki prowadzili 4:2. Gospodarze bardzo dobrze zagrywali i wykorzystywali kolejne kontrataki. Przy stanie 8:3 o czas poprosił trener Rebzda. Dopiero zagranie Wiktora Musiała przerwało passę rywali. Dystans przy zagrywkach Pawła Rusina szybko się zmniejszył. Goście nie zdołali jednak odrobić wszystkich strat. W kolejnych akcjach po obu stronach zdarzały się błędy, ale na prowadzeniu pozostawali gospodarze (12:9). Po asie Wojciecha Winnika drugi raz grę przerwał Bartłomiej Rebzda (14:9). Pojedyncze ataki Musiała i Rusina nie wystarczały, aby lechiści skutecznie przeciwstawili się rywalom. Raz za razem skutecznie punktował kapitan Ślepska. Suwałczanie grali konsekwentnie, chociaż nie ustrzegli się pomyłek. W końcówce zainterweniował jeszcze trener Mielnik (22:19). Lechia nie zdołała odwrócić biegu seta, skuteczny kontratak Cezarego Sapińskiego dał zwycięstwo Ślepskowi.

Chociaż lepiej w drugiego seta weszli goście, gospodarze szybko odrobili straty (1:3, 3:3). Obie drużyny skuteczne zagrania przeplatały się z błędami. Podczas jednej z akcji boleśnie ze słupkiem sędziowskim zderzył się Paweł Rusin, ale przyjmujący wrócił do gry. Z czasem trwała gra na styku. Coraz pewniej punktował Jakub Rohnka (10:10). Gospodarze wzmocnili zagrywkę, co pozwoliło im zbudować przewagę, przy stanie 14:11 o czas poprosił trener Rebzda. Po interwencji szkoleniowca przy zagrywkach Adama Miniaka goście zaczęli odrabiać straty, autowy atak Winnika sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis (14:14). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka (17:16). Skutecznie na środku grał Cezary Sapiński. W końcówce coraz lepiej punktowali goście, gdy Lechia wyszła na prowadzenie 20:19 grę przerwał trener Mielnik. Po czasie wynik szybko się odwrócił (21:20). Decydujące akcje toczyły się punkt za punkt a ostatnie słowo po walce na przewagi należało do Lechii.

Trzeci set początkowo toczył się po myśli gospodarzy, którzy utrzymywali nieznaczne prowadzenie. Dobry atak Kamila Gutkowskiego i punktowy blok pozwolił Lechii doprowadzić do wyrównania (8:8). Siatkarze obu zespołów nie wstrzymywali ręki w ataku. Po mocnym zagraniu Winnika Ślepsk prowadził 14:12. Gospodarze skutecznie obijali blok, dystans utrzymywał się (17:15). Tomaszowianie walczyli, skutecznie atakował Musiał, jednak po drugiej stronie nie odpuszczał Kamil Skrzypkowski (18:18, 20:18). Gospodarze nie ustrzegli się błędów, po ataku w taśmę na tablicy wyników pojawił się remis (20:20). Nie brakowało ciekawych wymian. Skuteczne zagranie Wojciecha Sieka dało serię piłek setowych siatkarzom z Suwałk. Goście obronili dwie z nich, w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Mielnik. Seria przy zagrywkach Pigłowskiego trwała (24:24). Decydujące punkty padły po ataku Rohnki z szóstej strefy i bloku Sieka (26:24).

Otwarcie czwartego seta toczyło się punkt za punkt. Na ataki Pawła Rusina i Wiktora Musiała odpowiadał Wojciech Winnik (9:7). Przyjezdni nie ustrzegli się prostych błędów, szczególnie w polu zagrywki. Z czasem na prowadzenie wyszli gospodarze (12:9). W środkowej fazie seta Lechia odrobiła straty, ale sytuacja szybko odwróciła się, gdy serię celnych zagrywek zaliczył Kamil Skrzypkowski Ślepsk odskoczył na 18:13. W końcówce gra Lechii posypała się, pojawiało się coraz więcej błędów. Mimo wyraźnej przewagi gospodarze nie tracili koncentracji. Tomaszowianie zdołali obronić tylko jedną piłkę setową. Kropkę nad i w całym meczu postawił Skrzypkowski (25:18).

MVP: Kamil Skrzypkowski

MKS Ślepsk Suwałki – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1
(25:20, 24:26, 26:24, 25:18)

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:1 dla Ślepska

Ślepsk: Siek (12), Skrzypkowski (12), Rohnka (16), Sapiński (11), Winnik (18), Gonciarz (1), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Krupiński (libero) i Rudzewicz
Lechia: Musiał (19), Neroj (2), Rusin (13), Gutkowski (10), Janus (8), Miniak (6), Mihułka (libero) oraz Pigłowski i Toma