Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol Września wciąż niepokonany

I liga M: Krispol Września wciąż niepokonany

UKS Mickiewicz Kluczbork w pierwszych dwóch meczach urwał punkty zarówno mistrzowi, jak i wicemistrzowi minionego sezonu. Beniaminkowi nie udała się ta sztuka w starciu przeciwko brązowym medalistom. APP Krispol Września mimo wyraźnej porażki w inauguracyjnej odsłonie kolejne trzy zapisał na swoim koncie i tym samym pozostaje niepokonanym zespołem.

Pierwszy set początkowo układał się po myśli gospodarzy, którzy prowadzili 8:6. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić siatkarze beniaminka. Od stanu 13:12 dla Krispolu rozpoczął się show Artura Pasińskiego. Przyjmujący najpierw skończył atak na lewym skrzydle, a następnie posłał aż pięć asów serwisowych, dzięki czemu goście wyszli na prowadzenie 17:13. Gospodarze długo nie mogli wyjść z niewygodnego ustawienia. Chociaż po czasie im się to udało, nie byli już w stanie nawiązać walki z przyjezdnymi, którzy wygrali do 16.

W kolejnym secie kluczborczanie poszli za ciosem. Szybko wyszli na prowadzenie 8:6, które stopniowo powiększyli (12:9). W kolejnych akcjach przyjezdni utrzymywali zbudowaną przewagę. Sygnał do ataku dał dwoma asami serwisowymi Mateusz Jóźwik. Gospodarze stopniowo odrabiali straty. W końcówce gra beniaminka nie była pozbawiona błędów, zaczął funkcjonować blok ekipy z Wrześni, dzięki czemu podopieczni Mariana Kardasa odwrócili wynik i wygrali całego seta 25:22.

Trzeci set był niezwykle zacięty, choć nieznaczną zaliczkę punktową mieli siatkarze Mickiewicza. W połowie seta sytuacja odwróciła się i to siatkarze z Wrześni wyszli na prowadzenie 12:9. Beniaminek nie miał zamiaru odpuszczać, przez co w końcówce doprowadził od wyrównania 20:20. Skuteczność na siatce Adama Lorenca oraz as Mateusza Zawalskiego pozwoliły liderowi rozgrywek ponownie odskoczyć rywalom. Siatkarze z Kluczborka nie zdołali ponownie zremisować, przez co przegrali do 21. Ostatni punkt padł po zdecydowanym zagraniu Tomasza Narowskiego.

W czwartek partii po pierwszych akcjach na prowadzenie wyszli siatkarze z Kluczborka. Gospodarze szybko odwrócili wynik i podobnie jak w poprzedniej odsłonie szybko mieli trzypunktową przewagę (12:9). I tym razem goście nie poddali się, doprowadzając do remisu 19:19. Od tej pory punktowali już tylko siatkarze Krispolu Września. Kluczborczanie nie zdołali zrobić przejścia, przez co przegrali 19:25.

MVP: Mateusz Zawalski

APP Krispol Września – UKS Mickiewicz Kluczbork 3:1
(16:25, 25:22, 25:21, 25:19)

Krispol: Frankowski (11), Lipiński (2), Zawalski (12), Narowski (6), Wierzbicki (5), Jóźwik (13), Kuś (libero) oraz Troczyński, Lorenc (13) i Berwald
Mickiewicz: Brożyniak (6), Kowalonek (8), Mucha (5), Frąc (18), Pasiński (18), Maćkowiak (2), Stysiał (libero) oraz Parcej, Jedliński (4), Napiórkowski (2) i Sachnik (libero)