Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol wrócił na zwycięską ścieżkę

I liga M: Krispol wrócił na zwycięską ścieżkę

APP Krispolowi Września po serii słabszych meczów udało się przełamać. Podopieczni trenera Mariana Kardasa rozegrali dobre spotkanie w Siedlcach i wygrali 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano środkowego gości – Mateusza Zawalskiego. Zdobyte trzy punkty pozwoliły siatkarzom z Wrześni awansować na trzecie miejsce, KPS spadł natomiast na 10. lokatę.

Otwarcie meczu należało do gospodarzy, którzy skutecznie czytali grę Krispolu Września (4:2, 6:4). Goście psuli zagrywki, chociaż gra siedlczan również nie była perfekcyjna, KPS pozostawał na prowadzeniu (12:10). W dalszej fazie seta uaktywnił się Filip Frankowski, co pomogło przyjezdnym odrobić straty. Gdy zaczął funkcjonował blok Krispolu, podopieczni trenera Kardasa odwrócili wynik na swoją korzyść – 18:16. Końcówka grana już była pod dyktando siatkarzy z Wrześni. KPS Siedlce zdobył w pierwszej odsłonie 20 punktów.

W drugiej odsłonie goście poszli za ciosem, tym razem to oni prowadzili 4:2 na początku. W kolejnych akcjach wrześnianie grali konsekwentnie, KPS wciąż tracił do rywali kilka oczek (7:10). Mimo starań gospodarze nie potrafili dogonić przeciwników. W dalszej fazie seta dystans powiększył się, w zespole z Wrześni coraz lepiej funkcjonowała gra na siatce (12:17). Mimo kolejnych roszad w składzie KPS nie potrafił dotrzymać kroku rywalom. Końcówka to popis gry przyjezdnych. Siedlczanie nie byli w stanie postawić się rywalom i przegrali do 16.

Taki przebieg gry podrażnił podopiecznych trenera Witolda Chwastyniaka. Siatkarze KPS-u stopniowo zaczęli budować przewagę, odskakując na trzy oczka (9:6). Kolejne minuty mijały pod znakiem dobrej gry siedlczan, wśród których wyróżniali się Bartosz Kowalczyk i Radosław Sterna (13:8). KPS pozostawał na prowadzeniu, siatkarze trenera Kardasa nie umieli znaleźć sposobu, by powrócić do gry z poprzednich odsłon. Goście nie zwieszali głów, w końcówce doszli rywali na trzy oczka (20:17). Okazało się to jednak zbyt mało, by odwrócić losy partii. Więcej konsekwencji w grze zaprezentowali gospodarze, którzy wygrali 25:20.

Otwarcie seta numer cztery rozpoczęło się od prowadzenia Krispolu 5:3. W tym secie coraz pewniej poczynał sobie Mateusz Jóźwik, dobrze punktował Frankowski. Z akcji na akcję dystans robił się coraz bardziej wyraźny. Kilka skutecznych akcji dopisał na swoje konto Mateusz Zawalski. Seria punktów Krispolu Września dała im prowadzenie 18:10. W końcówce KPS postawił się rywalom i znacznie zniwelował straty, ale przewaga zbudowana we wcześniejszej fazie seta wystarczyła, by ze zwycięstwa za trzy punkty cieszyli się siatkarze Mariana Kardasa.

MVP: Mateusz Zawalski

KPS Siedlce – APP Krispol Września 1:3
(20:25, 16:25, 25:20, 21:25)