Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol lepszy od częstochowskiego AZS-u

I liga M: Krispol lepszy od częstochowskiego AZS-u

AZS Częstochowa nie zdołał podtrzymać passy domowych zwycięstw. W spotkaniu 20. kolejki I ligi mężczyzn akademicy musieli uznać wyższość APP Krispolu Września. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Macieja Krysiaka.

Pierwsze akcje meczu należały do przyjezdnych, punkt dla AZS-u zdobył dopiero Sławomir Stolc (1:3). Akademicy wciąż mieli problemy ze skutecznością, gdy błąd przekroczenia linii trzeciego metra popełnił Stolc, o czas poprosił trener Łuka (3:7). Również goście nie ustrzegli się prostych pomyłek, po obu stronach nie brakowało zepsutych zagrywek (11:13). Mimo nie najlepszej gry na nieznacznym prowadzeniu pozostawali goście. Gdy dystans stopniał do jednego oczka, przerwę wykorzystał Marian Kardas (16:17). W końcówce Jóźwika zmienił Wojciech Kaźmierczak. Środkowy ustawił skuteczny blok, a drugi raz grę przerwał szkoleniowiec akademików. Przy zagrywkach Mateusza Zawalskiego przewaga wzrosła. Po autowym ataku Stolca przyjmujący został zastąpiony przez Huberta Mańko, a serię przyjezdnych przerwał atak Nedeljkovicia (19:22). Częstochowianie do końca walczyli o odwrócenie losów seta. Po ataku po bloku w aut Mateusza Piotrowskiego na tablicy wyników pojawił się remis (23:23). Zagranie Mateusza Jóźwika dało piłkę setową gościom, ale w kolejnej akcji przyjmujący zagrał w siatkę. Decydująca akcja padła po szczelnym bloku Krispolu.

Otwarcie drugiej odsłony ponownie należało do gości, którzy prowadzili 3:1. Gospodarze szybko wyrównali wynik. Akademicy pewniej grali na siatce, a po asie Macieja Borrisa AZS odskoczył na 10:8. Dobrze funkcjonowała gra środkiem częstochowian. Po punktowym bloku na Filipie Frankowskim o czas poprosił trener Kardas (15:12). Wrześnianie wciąż mieli problemy ze skutecznością, co pomagało gospodarzom powiększyć dystans. Częstochowianie konsekwentnie grali w obronie, co pozwalało im wyprowadzać skuteczne kontrataki (19:14). Mimo zmian gra Krispolu nie ulegała poprawie. To siatkarze z Częstochowy pewnie punktowali rywali, a seta zakończyła zagrywka w siatkę Jóźwika.

Dobra gra blokiem przyjezdnych pozwoliła im odskoczyć w początkowej fazie seta trzeciego na 4:1, ale po asie Stolca akademicy odprowadzili do wyrównania (5:5). Na lewym skrzydle sprytnie kiwał Dawid Murek i toczyła się gra punkt za punkt. Chociaż wrześnianie odskoczyli na dwa oczka, gospodarze szybko ponownie wyrównali stan seta. Akcje były coraz dłuższe (14:13). Akademicy dobrze ustawiali blok, nie brakowało też dyskusji z sędziami, a żółtymi kartkami ukarani zostali Lipiński i Borris. Po nieudanym ataku Krysiaka o czas poprosił trener Kardas. Błędy zaczęły pojawiać się również w szeregach akademików i po autowym ataku z lewego skrzydła grę przerwał trener Łuka (17:17). Trwała zacięta walka, gdy blokiem zatrzymany został Murek, drugi czas wykorzystał szkoleniowiec AZS-u (21:22). Zagranie po bloku w aut Macieja Krysiaka dała punkty setowe przyjezdnym (24:22). Atak Damiana Wierzbickiego postawił kropkę nad i.

Początek czwartej odsłony potoczył się analogicznie do poprzednich, szybko też pojawiły się dyskusje z sędziami. Przy stanie 6:2 dla Krispolu o czas poprosił trener Łuka. Po przerwie sędzia po rozmowie z kapitanami zmienił decyzję i ukarał czerwoną kartką gospodarzy. Po zamieszaniu drużyny wróciły do gry, a na prowadzeniu pozostawali goście. Gdy blok zatrzymał atak Stolca, było już 11:7 dla przyjezdnych. Ze zmiennym szczęściem punktował Stolc (12:14). Dystans stopniowo topniał, a skuteczny blok AZS-u pozwolił doprowadzić do remisu (14:14). Częstochowianie nie poszli jednak za ciosem, nieudany atak Borrisa skłonił Piotra Łukę do poproszenia o drugi czas (15:18). Wrześnianie poprawili grę blokiem, a przy zagrywkach Lipińskiego Krispol odskoczył na 22:16. Dopiero atak po skosie Mateusza Piotrowskiego przerwał ich serię (17:23). Mecz zakończył się autową zagrywką atakującego gospodarzy.

MVP: Maciej Krysiak

Tauron AZS Częstochowa – APP Krispol Września 1:3
(25:27, 25:18, 23:25, 18:25)

AZS: Nedeljković, Murek, Bieńkowski, Stolc, Borris, Piotrowski, Bik (libero) oraz Romanutti, Mańko, Prokopczuk i Macheta (libero)
Krispol: Frankowski, Lipiński, Zawalski, Narowski, Wierzbicki, Jóźwik, Kuś (libero) oraz Kaźmierczak, Krysiak, Troczyński i Lorenc