Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Krakowie wyraźnie lepszy KPS Siedlce

I liga M: W Krakowie wyraźnie lepszy KPS Siedlce

W 8. kolejce I ligi mężczyzn AGH Kraków na własnym terenie musiał uznać wyższość ekipy KPS-u Siedlce. Podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego najbardziej wyrównaną walkę stoczyli w premierowej partii, jednak ona, podobnie jak dwie kolejne, padła łupem zespołu z Siedlec. Dzięki zdobyciu kompletu punktów drużyna KPS-u Siedlce utrzymała pozycję wicelidera tabeli.

W pierwszym secie gospodarze spotkania długo utrzymywali trzy-, a nawet czteropunktowe prowadzenie i wydawało się, że będą w stanie zapisać na swoim koncie tę odsłonę. Krakowianie zaczęli jednak tracić punkty w serii i pierwszy pożar (od 18:15 do 18:17) trener Andrzej Kubacki ugasił przerwą na żądanie. Po niej skuteczny atak Arkadiusza Żakiety, a następnie ponowione zbicie Jana Fornala przywróciły 3 oczka różnicy (20:17) na korzyść ekipy spod Wawelu. Na następny zryw rywali nie było już jednak recepty. Zdobyli oni 3 punkty z rzędu, po ataku Jakuba Buckiego na tablicy wyników pojawił się remis (20:20). W następnej akcji skutecznie zaatakował Żakieta, lecz później na parkiecie rządzili goście. Po dwóch kolejnych blokach mieli piłkę setową, a wykorzystali ją w taki sam sposób, zapisując na swoim koncie premierową odsłonę.

Drugi set był kalką pierwszej partii. Krakowianie odskoczyli na cztery oczka (13:9), siedlczanie poprosili o czas, a po powrocie na parkiet zdobyli 6 punktów z rzędu. Po tym jak Kamil Maruszczyk przy ataku z szóstej strefy przekroczył linię, znów na tablicy wyników pojawił się remis (13:13). Przez blok przyjezdnych nie przebił się Żakieta, dając KPS-owi prowadzenie, którego zespół gości nie oddał już do końca seta (25:17).

Trzecia odsłona przebiegała już całkowicie pod dyktando ekipy z Siedlec, która w pierwszych momentach tej partii zapewniła sobie wysokie i dość bezpieczne prowadzenie (9:4). Goście wraz z biegiem seta konsekwentnie powiększali swoją przewagę (16:8), a sposobu na swoich rywali nie potrafili znaleźć zawodnicy z grodu Kraka, wysoko przegrywając trzecią odsłonę 13:25 i całe spotkanie 0:3.

AGH Kraków – KPS Siedlce 0:3
(22:25, 17:25, 13:25)