Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Krakowie po tie-breaku lepszy BBTS

I liga M: W Krakowie po tie-breaku lepszy BBTS

Podziałem punktów po walce na przewagi w tie-breaku zakończył się mecz w Krakowie. Chociaż pierwsze dwa sety dość wyraźnie wygrali siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała, nie podłamało to gospodarzy. AGH przejęło inicjatywę w dwóch kolejnych odsłonach i doprowadziło do podziału punktów. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych trenera Gradowskiego. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Mateusza Frąca.

Początek sobotniego meczu w Krakowie był wyrównany, po bloku Bartosza Cedzyńskiego było 10:10. W kolejnych akcjach za sprawą celnych zagrywek Mateusza Frąca goście odskoczyli na 13:11. Mimo czasu dla trenera Kubackiego to goście pozostawali na prowadzeniu. Bielszczanie bardzo dobrze grali na siatce, gdy Jarosław Macionczyk zablokował atak Macieja Naliwajko, drugi raz zainterweniował szkoleniowiec AGH. Krakowianie nie mieli zamiaru odpuszczać, po asie Piotra Fenoszyna o przerwę poprosił trener Gradowski (16:19). Gospodarze wciąż gonili wynik. W ataku skuteczniejsi byli jednak bielszczanie, którzy dodatkowo lepiej czytali grę rywali. Inauguracyjna partia padła łupem przyjezdnych. Ostatni punkt atakiem z szóstej strefy zdobył Michał Żuk – 25:20

W drugim secie goście poszli za ciosem, szybko wychodząc na prowadzenie 9:7. W kolejnych akcjach dystans zaczął rosnąć. Przyjezdni nie wstrzymywali ręki w ataku (14:11). Mimo starań krakowianie nie potrafili skutecznie przeciwstawić się rywalom. Podobnie jak w poprzednim secie, również w drugiej odsłonie problemy krakowskim przyjmującym sprawiał swoją zagrywką Frąc. Interwencje trenera Kubackiego nie pomagały, dystans dzielący zespoły rósł (12:18). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, to bielszczanie dyktowali warunki na boisku – 21:15. Dopiero w końcówce krakowianie poderwali się do odrabiania strat. Dystans zbudowany we wcześniejszych etapach seta wystarczył jednak by to bielszczanie ponownie wygrali 25:20. Tego seta kiwką skończył atakujący BBTS-u.

W trzecią partię krakowianie weszli z nową energią i to AGH prowadziło na początku tej odsłony 9:5. W kolejnych akcjach gospodarze utrzymywali bardzo wysoką skuteczność w ataku, przy stanie 11:6 o czas poprosił trener BBTS-u. Dobrze atakował Daniel Gąsior, coraz pewniej funkcjonował krakowski blok. Gdy dystans wzrósł do sześciu oczek, kolejną przerwę wykorzystał Paweł Gradowski (16:10). Interwencja szkoleniowca nie pomogła. Wciąż na boisku rządzili i dzielili gospodarze, którzy ostatecznie triumfowali 25:17.

Początek czwartej partii to ponownie lepsza gra krakowian (10:6). W kolejnych akcjach mimo starań gości, krakowianie pozostawali na trzypunktowym prowadzeniu. Bielszczanie wciąż mieli problemy z przełamaniem rywali (13:11, 15:12). Chociaż podopieczni trenera Gradowskiego starali się zniwelować straty, nie potrafili zatrzymać rozpędzonych przeciwników. Obok Gąsiora skutecznie punktował Patryk Łaba (18:16, 21:18). Pojedyncze zagrania Żuka i Kapelusa nie wystarczyły. Krakowianie nie wypuścili tej przewagi z rąk i doprowadzili do tie-breaka.

Od pierwszych akcji piątego seta nie brakowało emocji. Trwała gra na styku, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. Podczas zmiany stron BBTS prowadził 8:7. W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Przy stanie 10:9 dla bielszczan grę przerwał trener Kubacki. W decydującym momencie na tablicy wyników widniał remis (13:13). Jako pierwsi piłkę meczową mieli przyjezdni, jednak nie wykorzystali jej. Ostatecznie po długiej walce na przewagi ostatnie słowo należało do bielszczan. Decydujące punkty padły po skutecznym ataku Frąca i błędzie Gąsiora.

MVP: Mateusz Frąc

AZS AGH Kraków – BBTS Bielsko-Biała 2:3
(20:25, 20:25, 25:17, 16:18)

AGH: Piwowarczyk, Jankiewicz (1), Naliwajko (11), Gąsior (22), Macyra (15), Łaba (18) Czyrek (libero) oraz Stąsiek (libero), Szewczyk, Olejnik (1), Janusz (5) i Fenoszyn (6)
BBTS: Macionczyk (1), Żuk (20), Kapelus (12), Frąc (21), Cedzyński (10), Hunek (6), Marek (libero) oraz Piotrowski (2), Dorosz, Oniszk i Popik