Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krakowianie w tie-breaku lepsi od beniaminka

I liga M: Krakowianie w tie-breaku lepsi od beniaminka

AZS AGH Kraków pokonał ZAKSĘ Strzelce Opolskie w meczu 8. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Spotkanie było wyrównane, ostatecznie zespoły podzieliły się punktami. W tie-breaku dużo lepsi okazali się krakowianie. MVP został wybrany Daniel Gąsior.

Oba zespoły po 7. kolejkach KRISPOL 1. Ligi w tabeli dzielił zaledwie jeden punkt. Gospodarze mieli na swoim koncie 10, a goście 11 oczek. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem spodziewać się można było zaciętej walki o każdy punkt. W ostatniej kolejce krakowianie przegrali po wyrównanym meczu z Mickiewiczem Kluczbork 3:0. Z kolei siatkarze beniaminka na wyjeździe wygrali z SPS Chrobrym Głogów 3:0. Obie ekipy poniosły również porażkę w 1. rundzie Pucharu Polski.

Do Krakowa przyjechaliśmy podtrzymać naszą małą passę zwycięstw. Z Akademikami zagraliśmy, jeśli dobrze pamiętać sześć meczów sparingowych i każdy kończył się wynikiem 2:2. Myślę, że o wyniku tego spotkania zaważy po prostu dyspozycja dnia. W mojej ocenie mamy bardzo wyrównane składy – powiedział przed spotkaniem Szymon Bereza, rozgrywający ZAKSY.

Pierwsza partia wtorkowego meczu rozpoczęła się dużo lepiej dla krakowian 5:2 i 8:4. Gospodarze od początku utrzymywali bardzo dobrą skuteczność w ataku oraz nie zwalniali ręki w polu serwisowym (10:4). Goście nie potrafili znaleźć sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych Akademików, m.in. Daniela Gąsiora oraz Patryka Łabę (5:12). Pojedyncze akcje Filipa Grygiela oraz Krzysztofa Zapłackiego nie wystarczyły, aby nawiązać równą walkę z AZS AGH (8:15 i 14:21). Zespół z Krakowa do końca utrzymał równy rytm gry i zwyciężył pewnie 25:15.

Drugi set zaczął się od równej gry punkt za punkt 2:2. Chwilę później podopieczni Andrzeja Kubackiego, dzięki dobrej grze na siatce odskoczyli na trzy oczka (5:2). Zawodnicy ZAKSY nie mieli zamiaru łatwo się poddać. Dość szybko doprowadzili do remisu 9:9. Duża w tym zasługa dobrych ataków Grzegorza Wójtowicza oraz Grygiela (12:12). Z akcji na akcję coraz pewniej na boisku czuli się siatkarze ze Strzelec Opolskich, którzy dzięki cierpliwej grze w obronie wypracowali dwa oczka przewagi (14:12). Chwilę później jeszcze powiększyli swoje prowadzenie 17:13. W tej sytuacji szkoleniowiec krakowskiej ekipy zdecydował się na zmianę przyjmującego – miejsce Mikołaja Szewczyka zajął Maciej Naliwajko (15:21). ZAKSA Strzelce Opolskie, pomimo waleczności gospodarzy do ostatniej piłki, nie dała sobie wyrwać z rąk zwycięstwa (25:18).

Kolejna część spotkania nieco lepiej zaczęła się dla akademików (3:2 i 8:6). W dalszej części krakowianie notowali naprawdę dobrą skuteczność w ataku. Pewne zagrania Gąsiora dały AZS AGH prowadzenie 12:8. Podopieczni Rolanda Dembończyka nie złożyli broni. W połowie partii zniwelowali różnicę do jednego oczka (13:14 i 17:18). W końcówce przysłowiowy piąty bieg włączyli zawodnicy z grodu Kraka, którzy odskoczyli na trzy oczka 20:17. Utrzymali koncentrację do końca i zwyciężyli 25:20.

Zespół gości podrażniony porażką, seta numer cztery rozpoczął z wysokiego „c”, obejmując prowadzenie 4:0. Akademicy musieli gonić wynik (5:8 i 9:13). Zawodnicy beniaminka nie zwalniali ręki w żadnym elemencie (20:15). ZAKSĘ należało pochwalić przede wszystkim, za bardzo dobrą skuteczność w pierwszej akcji (23:19). Tę część spotkania kontrolowali do końca, wygrywając 25:20 i doprowadzając do remisu 2:2.

Mecz 8. kolejki KRISPOL 1. Ligi w Krakowie rozstrzygnął tie-break. Tego seta dużo lepiej rozpoczęli akademicy (5:3). Przed zamianą stron, gospodarze odskoczyli na cztery oczka. Zespół gości robił, co mógł aby jeszcze nawiązać walkę z przeciwnikiem (5:10). Jednak ostatnie słowo należało do AZS AGH Kraków, który zwyciężył 15:8 i całym spotkaniu 3:2.

MVP: Daniel Gąsior

AZS AGH Kraków – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2
3:2 (25:15, 18:25, 25:20, 20:25, 15:8)