I liga M: Krakowianie lepsi od Chrobrego

W dwóch pierwszych setach siatkarze AZS AGH Kraków głównie dzięki bardzo dobrej postawie w końcówkach wygrywał do 21 i 20. Przez większość trzeciej odsłony SPS Chrobry Głogów był tylko tłem dla gospodarzy. Podopieczni trenera Kubackiego triumfowali 3:0. Tym samym beniaminek odniósł pierwszą porażkę w 2020 roku i wciąż czeka na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Najlepszym zawodnikiem czwartkowego spotkania w Krakowie wybrano przyjmującego Patryka Łabę.

Otwarcie spotkania toczyło się punkt za punkt (5:4). Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. Nie do zatrzymania był Patryk Łaba (11:10). Po drugiej stronie siatki sprytnie atakowali Bartosz Janeczek i Antoni Piotrowski (15:15). Żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na wyższe niż jednopunktowe prowadzenie. Dopiero po ataku po bloku w aut Macieja Naliwajko krakowianie odskoczyli na dwa punkty a o czas poprosił trener Walenciej (18:16). Po przerwie asa dołożył Patryk Łaba a serię AGH przerwał dopiero atak Huberta Węgrzyna przez środek (19:17). W końcówce siatkarze obu zespołów nie ustrzegli się błędów w polu zagrywki Kolejne roszady w składzie nie pomagały. Autowa zagrywka Mateusza Kucharskiego dała kolejne piłki setowe gospodarzom (24:21) a as Jakuba Macyry zamknął seta.

Lepiej w drugą odsłonę weszli krakowianie, już na początku problemy przyjmującym swoją zagrywką sprawiał Daniel Gąsior (6:3). Chrobry szybko jednak przejął inicjatywę i doprowadził do wyrównania (6:6, 9:9). Głównie przez nieudane ataki Piotrowskiego krakowianie odskoczyli na 11:9, przy tym stanie przyjmujący został zmieniony przez Lesiuka. Gra nie miała większego tempa. Gospodarze utrzymywali się na nieznacznym prowadzeniu. Problemy z przyjęciem zagrywek Bartosza Michalaka tylko powiększyły dystans i przy stanie 16:12 o czas poprosił trener Walenciej. Po przerwie serię przerwał atakiem przez środek Węgrzyn. Dobre wejście zaliczył Tomasz Nowak, przy jego zagrywkach głogowianie odrobili większość strat, co skłoniło trenera Kubackiego do poproszenia o czas (16:15). Po interwencji trenera skutecznie blok obił Gąsior. Gdy długą akcję skończył Kacper Bobrowski na tablicy wyników pojawił się remis (17:17). W kolejnych akcjach nie brakowało walki. Końcówka to bardzo dobra gra blokiem AGH (24:20). Kropkę nad i postawił Łaba. Lägg inte tid på att leta efter casinosidor när du kan hitta rätt direkt på Videospelautomaters hemsida.

W trzeciej partii AGH poszedł za ciosem, gdy z przyjęciem zagrywki Gąsiora nie poradził sobie Januszewski o czas poprosił trener Walenciej (7:4). Podobnie jak w poprzednim secie, również tym razem po skutecznym bloku goście złapali kontakt punktowy (9:8). Nie udało im się jednak pójść za ciosem, krakowianie szybko ponownie odskoczyli i przy stanie 12:8 drugi raz interweniował szkoleniowiec beniaminka. Gospodarze skuteczniej grali na siatce, dobrze funkcjonował krakowski blok (16:11). Problemy ze skutecznością miał Janeczek. Efektowną serię przy zagrywkach Gąsiora przewał dopiero mocnym atakiem po skosie Marcina Brzezińskiego (19:12). W końcówce krakowianie zaczęli popełniać błędy po autowym ataku Łaby dystans stopniał do pięciu oczek (22:17). Problemy z przyjęciem zagrywek Piotrowskiego trwały, przy stanie 22:18 o czas poprosił trener Kubacki. Po przerwie skutecznie zaatakował Gąsior. Efektowny atak z szóstej strefy Łaby zakończył pojedynek.

MVP: Patryk Łaba

AZS AGH Kraków – SPS Chrobry Głogów 3:0
(25:21, 25:20, 25:19)

AGH: Jankiewicz (2), NAliwajko (10), Gąsior (17), Michalak (4), Macyra (6), Łaba (16), Stąsiek (libero) oraz Olejnik i Fenoszyn
Chrobry: Antosik, Janeczek (9), Piotrowski (9), Węgrzyn (8), Kucharski (4), Bobrowski (10), Januszewski (libero) oraz Brzeziński (5), Lesiuk, Nowak, Jurkoić i Kokociński